Izložba Umetnički projekat H3O2 Vol. 3 – Akvatektorijum: staništa budućnosti u KC Silosi u Beogradu

Pozivnica H302 Vol 3 _A5 hor_LOGOTIPI

Sa velikim zadovoljstvom Vas pozivamo na otvaranje finalne izložbe Umetničkog projekta H3O2 Vol. 3 – Akvatektorijum: staništa budućnosti
Otvaranje finalne izložbe je u KC Silosi, Silos br. 3, Dunavski kej 46, Beograd, u petak, 15. septembar 2023. godine u 19 časova.

Kustos izložbe H3O2 Vol. 3 – Akvatektorijum – staništa budućnosti: Miloš Stojkvić Minić
Autor umetničkog projekta H3O2: Miloš Stojković Minić
Autori izložbe Umetničkog projekta H3O2 Vol. 3: Miloš Stojković Minić, Bogdan Knežević, Nevena Petrović, Dušan Stipić Dudwarszky, Irina Živković, Jovana Lučić, Ljubica Arsić, Jelena Ilić Gajić / Atrio
Atrio je grupa arhitektonsko-umetničke operativne prakse koju čine autori i učesnici Umetničkog projekta H3O2 i Radionice H3O2, čiji je osnivač arhitekt Miloš Stojković Minić.

Spisak učesnika izložbe Umetnički projekat H3O2 Vol. 3:
Ana Šević, Uroš Kulić, Mina Rančić, Nina Novaković, Ilija Jovanović, Đurđa Đukanović, Anastasija Spasić, Branislav Dimitrijević, Tea Cvetković, Petar Olujić, Aleksandra Kostić, Teodora Živković, Vanja Bošković, Miloš Stojković Minić, Bogdan Knežević, Nevena Petrović, Dušan Stipić Dudvarski, Irina Živković, Jovana Lučić, Jelena Ilić Gajić, Ljubica Arsić, Ana Zorić, Miloš Kostić, Vesna Dobričić.

Gosti na izložbi:
Bojana Vuksanović, Gordana Bežanov (sa saradnicima: Božanom Lukić i Danicom Bežanov-Urban), Davor Ereš, Daniel Fuchs, Tatjana Ivanović, kao i Studio ARC. (LITHENESS, Maša Đekić, Filip Vasić, Tamara Mladenović, Luka Stevanović) i Ada kolektiv (O:tvoreno, Stefan Radošević i Luka Višnjić).

Dizajn pratećih brošura, vizuala, flajera i kataloga: Ana Šević, Ljubica Arsić i Miloš Stojković Minić (Rečna mreža Srbije – mapa, Andrej Jovanović, Fotografija rada Boje vode DunavaSilosa, MSM, autor fotografije na vizualu-pozivnici Bogdan Knežević, dizajn vizuala-pozivnice: Ljubica Arsić)
Urednici pratećeg kataloga izložbe: Miloš Stojković Minić i Bogdan Knežević

Recenzenti izložbe i pratećeg kataloga:
dr Zoran Đukanović, redovni profesor,
Univerzitet u Beogradu – Arhitektonski fakultet
dr Ivan Šuletić, docent
Univerzitet u Beogradu – Arhitektonski fakultet
dr. Nebojša Antešević, naučni saradnik (spoljni član / IAUS)

Radovi studenata koji su pretstavljali polaznu tačku daljeg razvoja radova za izložbu, nastali su tokom nastavnog procesa u jesenjem semestru akademske 2022/2023 godine, na predmetu Studio M03A – Projekat (Akvatektorijum: ambijent inspirisan vodom) na drugoj, završnoj, godini Master akademskih studija arhitekture i Studio 07A – Projekat (Akvatektorijum: ambijent inspirisan vodom) na petoj, završnoj, godini Integrisanih akademskih studija arhitekture na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Kao i prethodne godine ceo proces je vođen na pomenutom studio projektu. U ovoj akademskoj godini su gostujućih predavači i kritičari u procesima rada na predmetu, a posebno u kasnijoj postprodukciji radova i pratećih radionica sa studenatima tokom priprema za izlaganje radova na finalnoj izložb su: Miloš Stojković Minić, Bogdan Knežević, Nevena Petrović, Dušan Stipić Dudvarski (Dudwarszky), Ljubica Arsić, Irina Živković, Jovana Lučić i Jelena Ilić Gajić. Svi oni su sada u prilici da sa studentima izvedu svoje radove, ali I radove sa studenima koji su nastali u koautorstvu (mentorsvu) i tako odgovore na postavljenu temu finalne, treće izložbe umetničkog projekta i prateće radionice H3O2: akvatektorijum – staništa budućnosti kroz stvaranje umetničkih (prostornih) dela za predmetni prostor – Silos br. 3 u kulturnom centru Silosi u Beogradu na obali Dunava, gde se umetnički projekat u svom trećem, finlanom, izdanju ove godine realizuje.
Finalna (treća) izložba Umetničkog projekta traje od 15. septembra do 01. oktobra. 2023. godine u Silosu 3 u KC Silosi u Beogradu, uz prateći program: tribine, radionice, predavanja, diskusije i autorska vođenja.

Izložba je otvorena svakog dana u Silosu 3 KC Silosi od 18 do 22 h, osim ponedeljkom.

Projekat (izložbu) su u svom finalnom (trećem) izdanju podržali:
Univerzitet u Beogradu – Arhitektonski fakultet, KC Silosi, gaia pokret, Studio MISTArh, Kompanija Knjaz Miloš, grupa Atrio, number_5 Gmbh Architecture und Kunst, Polymers Group, Ambasada Švajcarske u Republici Srbiji (Embassy of Switzerlan in the Republic of Serbia)