AF - OTVORENA VRATA - baner

Organizacioni tim Nedelje sa arhitekturom 2023 raspisuje konkurs za izradu kratkog studentskog filma koji za cilj ima predstavljanje ideja i stavova koji upućuju na novo razumevanje aktuelnih disciplnarnih i interdisciplinarnih pitanja od kojih zavisi budućnost profesije, grada, estetika gradskog prostora ili održivosti arhitekture i uloge arhitekte u društvu.
Konkurs je otvoren za sve studente Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Beogradu na svim nivoima studija.
Vaše ideje treba da budu predstavljene u formi vizuelnog narativa, autentičnim tumačenjem jedne od tri zadate teme:

• Videti grad
  • Digitalni horizonti arhitekture
  • Arhitektura video igre

Kratki film dostaviti u mp4 formatu, maksimalnog trajanja do 3 minuta. Uvodna špica mora sadržati naslov filma, ime i prezime autora kao i godinu kada je video napravljen. Tehnička oprema i likovna forma rada su slobodni. Upotreba zvuka ostaje na autorskom viđenju rada. Dozvoljeno je slati već postojeće radove ili one specijalno napravljene za ovaj konkurs, pod uslovom da nisu već ranije bili predmet konkursa, festivala ili sličnih događaja.

Žiri konkursa:

• dr Mariela Cvetić, redovni profesor
  • dr Milorad Mladenović, redovni profesor
  • dr Vladimir Milenković, vanredni profesor

Koordinatori konkursa:

• dr Ksenija Lalović, redovni profesor, prodekan za afirmaciju kvaliteta i saradnju sa javnim sektorom
  • Lazar Belaćević, student II godine osnovnih studija – Arhitekture OASA

Svoje kratke filmove možete poslati na email adresu 2022_11221@edu.arh.bg.ac.rs

Projekcija svih pristiglih i dodela nagrada najboljim filmovima održaće se 29. septembra u amfiteatru fakulteta, s početkom u 16 časova.
Rok za slanje radova: Konkurs je otvoren do 25. septembra 2023. godine.