GF visit

Poseta laboratoriji Građevinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu 06.07.2023.

Pet nedelja prve letnje škole za studente francuske škole ESTP proletela je! Nakon intenzivne prve nedelje pune zanimljivih predavanja, najveći deo vremena tokom narednih nedelja studenti su posvetili radionicama, na kojima su uz pomoć nastavnika i saradnika oblikovali svoje predloge i rešenja za unapređenje bloka 44 kroz različite programske oblasti i nivoe intervencija. Takođe, posetili smo gradilište rekonstrukcije Sava Centra, zahvaljujući kompanijiHYPER FAÇADE, čiji je osnivač i CEO, arhitekta Nenad Simić, prethodno održao inspirativno predavanje na Arhitektonskom fakultetu. Takođe, spustili smo se do podruma zgrade tehničkog fakulteta i obišli laboratoriju za konstrukcije Građevinskog fakulteta, gde su studenti mogli da vide kako se ispituju vibracije LCT panela. Poslednja nedelja letnje škole bila je obeležena vrućinama i pripremom plakata i maketa za finalnu izložbu i proslavu 14.07! Ovo je za sve nas bilo neverovatno iskustvo, a nadamo se da smo uspostavili redovno godišnje dešavanje na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu!

MM lecture

Predavanje docenta dr. Marka Marinkovića sa Građevinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, o seizmičkoj zaštiti objekata 28.06.2023.

NS lecture

Predavanje Nenada Simića, arhitekte, osnivača kompanije HYPER FAÇADE, 05.07.2023.

SC visit

Poseta gradilištu rekonstrukcije Sava Centra: inžejner Slobodan Milošević, tehnički direktor kompanije HYPER FAÇADE objašnjava detalje projekta rekonstrukcije fasada, 05.07.2023.

arh constr workshop

Radionica Arhitektura/Tehnologija građenja – Preoblikovanje otvorenog bloka: transformacija postojećih konstrukcija, vanr. prof. dr Nataša Ćuković Ignjatović, asistent mr Tijana Žišić

landscape workshop

Radionica LANDSCAPE: Re-shaping the open block: landscape transformation, v. prof. dr Jelena Živković, asistent sa doktoratom Predrag Jovanović

urbanism workshop

Radionica URBANISM: Re-shaping the open block: urban design, v. prof. dr Ksenija Lalović, asistent Jovana Bugarski, m.arh.

group photo aula

grupna fotografija učesnika letnje škole u auli zgrade tehničkih fakulteta

group photo exibition

grupna fotografija učesnika letnje škole na finalnoj izložbi radova nastalih u okviru radionica letnje škole, na Univerzitetu u Beogradu – Arhitektonskom fakultetu, u Sali 254, 14.07.2023.

closing exibition

Pozdravni govor direktora Francuskog instituta, Stanislasa Pjerea, na finalnoj izložbi radova nastalih u okviru radionica letnje škole, na Univerzitetu u Beogradu – Arhitektonskom fakultetu, u Sali 254, 14.07.2023.