Prijemni i Upis 2022: Specijalističke akademske studije Energetski efikasna i zelena arhitektura – DRUGI UPISNI ROK

AF - prijemni ispit - baner -PRIJEMNI SAS Enrgetska efikasnost

STUDIJSKI PROGRAM: ENERGETSKI EFIKASNA I ZELENA ARHITEKTURA

Termini prijavljivanja kandidata

Prijavljivanje kandidata obaviće se u kancelariji 204 Arhitektonskog fakulteta 04. novembar 2022. godine od 12-16 časova.

Kandidati, prilikom prijave na konkurs predaju:

– ličnu i radnu biografiju,

– fotokopije diploma i dodatka diplome o završenim studijskim programima osnovnih i master, odnosno integrisanih studija u skladu sa Zakonom o visokom obrazovanju, odnosno osnovnih studija u skladu sa propisima koji su važili do stupanja na snagu Zakona o visokom obrazovanju (podnose se na uvid originalna dokumenta),

– dokaz o uplati naknade za troškove upisa koja iznosi 6.000,00 dinara, a koju kandidat uplaćuje na žiro račun Arhitektonskog fakulteta broj: 840 – 1436666 – 34, poziv na broj 84-560018 sa svrhom doznake: troškovi upisa za specijalističke studije.

Kandidati – strani državljani, prilikom prijavljivanja na konkurs, podnose, pored propisane dokumentacije i potvrdu o izjednačavanju strane visokoškolske isprave – diplome o završenim studijama i pasoš.

Upis kandidata

Upis kandidata obaviće se 11. novembra 2022. godine od 12-14 č u kancelariji 204 Arhitektonskog fakulteta.

Prilikom upisa potrebno je da kandidati prilože sledeća dokumenta:

– overene fotokopije diplome i dodatka diplome odnosno uverenja o diplomiranju i

originalna dokumenta na uvid,

– originalno uverenje o državljanstvu,

– jedan obrasca ŠV-20, (dobija se u službi prilikom upisa)

– indeks,

– dve fotografije formata 4,5h3,5 sm,

– dokaz o uplati školarine,

– potpisan ugovor o studiranju u 2 primerka (dobija se u službi prilikom upisa)

Strani državljani, pored navedenog dostavljaju:
– potvrdu o izjednačavanju strane visokoškolske isprave – diplome o završenim studijama,
– dokaz da su zdravstveno osigurani za školsku godinu koju upisuju,
– odgovarajuće uverenje da vladaju srpskim jezikom i
– fotokopiju važećeg pasoša.

Kandidati koji su stekli pravo za upis obavezni su da pre podnošenja dokumenata za upis, potpišu ugovor o studiranju sa Fakultetom kojim se bliže uređuju međusobna prava i obaveze, odnosno visina školarine.

Godišnja školarina, 180.000,00 dinara, odnosno 2.000 eura za strane državljane, se može platiti u jednokratnom iznosu ili u više rata (najviše tri rate), što se utvrđuje ugovorom o studiranju.

Uplatnicu za plaćanje školarine popuniti na sledeći način:

Uplatilac: ime i prezime, adresa
Svrha uplate: školarina za prvu godinu specijalističkih studija, (prva rata)
Primalac: Arhitektonski Fakultet Beograd
Iznos: iznos definisan ugovorom