Studenti na predmetu MUAD-11020 Kultura dizajna u poseti Muzeju savremene umetnosti u Beogradu (MSUB)

2018_u-poseti-Muzeju-savremene-umetnosti_01

Stručno vođenje kroz izložbu kustoskinje mr Mišele Blanuša, muzejskog savetnika MSUB.

Muzej_savremene_umetnosti_logo_main

Studenti I godine Master akademskih studija Unutrašnja arhitektura 2018/19 su u sredu, 12.11.2018. godine, u okviru predmeta MUAD-11020 Kultura dizajna, rukovodioca dr. Mariele Cvetić, van.prof. posetili Muzej savremene umetnosti u Beogradu i Retrospektivnu izložbu Ilije Šoškića: “Akcione forme” uz stručno vođenje kustoskinje mr Mišele Blanuša, muzejskog savetnika. To je prva izložba koju Muzej savremene umetnosti  u Beogradu (MSUB) i Muzej savremene umetnosti Vojovodine (MSUV) organizuju zajednički, i istovremeno se održava u Beogradu i Novom Sadu. Izložba traje do 24. decembra 2018. godine.

710-soskic-cir

Retrospektivna izložba Ilije Šoškića: “Akcione forme”

Osnovni cilj nastave na predmetu Kultura dizajna je da se studenti upoznaju sa dizajnom kao kulturnim fenomenom, “dizajnom u doba kulture”, odnosima: vizuelne kulture, materijalne kulture i kulture dizajna, kao i studija dizajna. Na časovima se istražuje odnos dizajnera prema drugim akademskim disciplinama: studijama kulture, antropologiji, materijalnoj kulturi, vizuelnoj kulturi, političkoj ekonomiji.

Ova poseta izložbe je bila prilika da se studentima predstavi međuinstitucionalna saradnja između Muzeja savremene umetnosti u Beogradu i Muzeja savremene umetnosti Vojvodine u Novom Sadu, kao i proces osmišljavanja ovakve komplesne izložbe i postavke.

Akcione forme
Retrospektivna izložba Ilije Šoškić

Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad
Od 12. oktobra do 16. decembra 2018. godine.

Muzej savremene umetnosti, Ušće 10, Beograd
Od 13. oktobra do 24. decembra 2018. godine.

2018_u-poseti-Muzeju-savremene-umetnosti_02

2018_u-poseti-Muzeju-savremene-umetnosti_03