Sedmi simpozijum o formalnim metodama u arhitekturi (7FMA), 3-6. decembar 2024, Porto, Portugal

421275991_802820081884735_5667088583336329311_n

7. međunarodni simpozijum o formalnim metodama u arhitekturi
3-6. decembar 2024
Poziv za radove je otvoren do 3. juna 2024. godine
Mesto održavanja: Porto, Portugal

Sedmi simpozijum o formalnim metodama u arhitekturi (7FMA) ima za cilj da doprinese diskusiji u arhitekturi i urbanizmu o primeni novih formalnih metoda na nova društvena i tehnička pitanja. Fokus će biti na metodološkom napretku zasnovanom na nedavnim razvojima u saradnji sa matematikom i računarstvom, primenjenim na arhitekturu i urbanizam na različitim nivoima apstrakcije i formalizacije.

7FMA će se fokusirati na vezu između formalnih metoda i arhitektonske prakse. Sa proliferacijom digitalnih tehnologija, koje svakog dana omogućavaju da se sve inteligentniji zadaci prenesu na automatizovane alate i imaju ogroman potencijal za povećanje produktivnosti, hitno je ispitati jaz koji često postoji između naučnih poduhvata i praktičnih primena u svakodnevnom arhitektonskom radu.

Pozivamo da podnesete predloge istraživanja koji unapređuju i unapređuju ove i srodne teme koristeći nove ili utvrđene metodologije, studije slučaja, teorijske i istorijske perspektive, analitičke eksperimente i druge metode.

Više informacija možete pronaći na sajtu 7. međunarodnog simpozijuma.