Predavanje u vezi studentskog konkursa kompanije Stattwerk za eko-centar na Zelenom vencu

2017_Stattwerk_Balkanski-eko-centar

Foto: Nemanja Dačić

Stattwerk-Beograd_logo

Stattwerk d.o.o, projektantski biro iz Beograda, ogranak istoimene nemačke kompanije, podstiče studente svih arhitektonskih fakulteta na teritoriji Republike Srbije da razmišljaju o održivim arhitektonskim projektima konkursom za rešenje dizajna fasade balkanskog eko-centra na Zelenom vencu.

Radovi treba da budu u skladu sa zelenom i energetski efikasnom arhitekturom. Stattwerk d.o.o. je pripremio novčane nagrade za troje najboljih studenata:
1. nagrada –1500 EUR
2. nagrada – 500 EUR
3. nagrada – 500 EUR

Takođe, troje studenata će biti nagrađeno i šestomesečnim plaćenim praksama u projektnom birou Stattwerk d.o.o. u Beogradu. Stattwerk d.o.o. želi da raspisivanjem konkursa podstakne domaće arhitekte da razmišljaju o održivoj arhitekturi i da doprinesu realizaciji prvog zelenog, energetski nezavisnog solitera na Balkanu.

Predavanje za sve studente koji su zainteresovani za učešće na konkursu i imaju želju da se detaljnije upoznaju sa uslovima konkursa, održaće se u četvrtak, 12. oktobra 2017. godine od 19.15h u amfiteatru Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.