Izložba i okrugli sto: Koliko snage imam ja, koliko sna… Afirmacija kreativnih praksi

Seriju događaja kojom Arhitektonski fakultet obeležava „170 godina visokoškolskog obrazovanja u oblasti arhitekture“ u Srbiji upotpuniće program

Koliko snage imam ja, koliko sna… *
Afirmacija kreativnih praksi

Pozivamo Vas da ispratite ovaj program koji obuhvata izložbu i okrugli sto, usmerene ka afirmaciji mladih kreativnih praksi i održava se u petak, 01. jula 2016. godine u Galeriji Štab (ul. Crnogorska 10, Beograd).

Ovogodišnji program pod nazivom „Koliko snage imam ja, koliko sna?“ ima za cilj da započne proces okupljanja alumni zajednice Arhitektonskog fakulteta u Beogradu kroz različite događaje i razgovore ovakvog i sličnog karaktera.

Okrugli sto počinje u 19h i okupiće sve učesnike izložbe i autore mlađe generacije čiji je rad do sada prepoznat i nagrađivan na stručnim smotrama. Diskusiju o širini arhitektonskog obrazovanja i mogućnostima mladih arhitekata da se autorski izraze u matičnom, ali i u dodirnim kreativnim diskursima.  U okruglom stolu učestvuju: Grozdana Šišović (RE:ACT STUDIO), Dubravka Sekulić, Hristina Stojanović i Nikola Milanović (URED STUDIO), Ana Dušmanović, Vladimir i Dijana Anđelković, Olivera Stanković, Nevena Pivić i Tijana Vitomir (STUDIO FLUID), Iva Bekić, Marko Vuković, a moderator okruglog stola je arh. Pavle Stamenović.

Okrugli sto pratiće otvaranje izložbe u 21h.

Povezan tekst:
Konkurs: Koliko snage imam ja, koliko sna… Afirmacija kreativnih praksi

Izložba ”Koliko snage imam ja, koliko sna… ” je nastala kao rezultat javnog poziva mladim profesionalcima koji su diplomirali na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu, vođena idejom da prikaže širok opseg stvaralačkih praksi koje omogućava arhitektonsko obrazovanje i poveća vidljivost arhitektonskog delovanja u društvenom kontekstu.

Postavljajući pred posetioce reakciju na javni poziv u vidu dokumentarnog zapisa o najmlađim i/ili aktuelnim stvaralačkim praksama, izložba želi da pokrene razgovor o mogućnostima i problemima kreativnog delovanja mladih arhitekata danas, kao i potrebi da arhitektonsko obrazovanje reaguje na njih.

Učesnici izložbe su:
Rajna Salević, FABRIC EXPERIMENT (Milica Voštić, Anđela Nikolić, Luka Pavlovski), Olivera Stanković, Nikola Mitrović, Snežana Zlatković, IMPRESSENCE (Luka Mladenović, Dragan Marković, Anja Mladenović, Aleksandra Kresoja), Katarina Anđelković, Andrej Josifovski, TIM 8 (Ana Dušmanović, Nikola Arsić, Tijana Savić, Stefan Milićević, Jelena Stanković, Maja Kopta, Mihailo Sladoje, Jelena Kojić), Milorad Pejanović, Zlatko Nikolić, Tamara Popović, Anđela Brašanac, Sofija Bojanović, Dejan Todorović, Ivana Rakonjac, Jovana Tošić, Nemanja Crnobrnja, Aleksandar Branković, Marko Filipović, URED (Bojana Marković, Hristina Stojanović, Ivana Jevremović, David Bilobrk, Nikola Milanović), Milana Mitrović, REMORKER ARCHITECTS (Dušica Oparnica, Marko Korošec), AKVS (Anđela Karabašević, Vladislav Sudžum), BURO 501 (Dalia Dukanac, Ivana Jelić), A2ARHITEKTURA (Dijana Adžemović, Vladimir Anđelković), Miloš Mitrović, Dušan Rajić.

Izložba je otvorena od 01. do 05. jula 2016. godine u Galeriji Štab (ul. Crnogorska 10, Beograd)

* „Snaga sna“, Midica Milovanović, Pesničenje 2013.

2016_Snaga-sna