LogoCcifs

Francusko-srpska privredna komora je raspisala konkurs:

Studentska nagrada 2016 na temu:
CIRKULARNA EKONOMIJA

Novi ekonomski pristup kao odgovor na klimatske promene i sve veću potražnju za resursima

Kako preći sa koncepta: « uzmi, proizvedi, iskoristi i baci » na koncept vraćanja u upotrebu? Koje su to eko-inovacije i rešenja koja štede resurse, energiju; koja recikliraju i vraćaju materijale iz otpada u privredu i energetske svrhe?

Ove godine od studenata će se tražiti da izaberu jedan ili više resursa, proizvoda ili specifičnu oblast, i da daju konkretne, originalne i realne predloge primene cirkularne ekonomije u Srbiji i regionu.

Dodatne smernice za pisanje rada:
• svi potencijali cirkularne ekonomije
• uloga države i privrede u razvijanju svesti i edukaciji stanovnika
• predlozi kako preduzeća u Srbiji mogu da se uključe u ovaj sistem

Studentska nagrada namenjena je svim srpskim i stranim studentima, koji će na dan 31. decembar 2016. godine imati manje od 25 godina starosti, a koji su upisali školsku 2015/2016. pri nekoj od institucija visokog obrazovanja u Republici Srbiji. Rok za podnošenje kandidatura je četvrtak, 28. april 2016. godine. U daljem toku konkursa pet kandidata usmeno će braniti svoj rad pred stručnim žirijem (datum i mesto održavanja u Beogradu će biti naknadno objavljeni).

Sponzori takmičenja će uručiti nagrade u sumi od:
1. nagrada: 1500 EUR, koju dodeljuje „Veolia Central & Eastern Europe“
2. nagrada: 1000 EUR, koju dodeljuje „Schneider Electric“
3. nagrada: 500 EUR, koju dodeljuje „Lafarge“

Nakon odluke žirija, nagrade će biti dodeljene autorima, tokom ceremonije koja će biti praćena koktelom, a kome će prisustvovati članovi Francusko-srspke privredne komore, kao i glavni akteri iz domena održivog razvoja u Srbiji.

Preuzmite pravilnik i formular nagrade na sledećim linkovima:
Pravilnik nagrade
Formular nagrade

Za sva dodatna pitanja pišite na adresu: office@ccfs.rs

2016_Nagrada-Francusko-srpske-privredne-komore