BINA – IX Beogradska internacionalna nedelja arhitekture
8. – 31./ maj/ 2014.
PROSTORI JAVNOSTI / SPACES OF PUBLICNESS

B--bina-rs

Knock on Wood – konferencija na temu inovacija i izazova u oblasti drvene arhitekture

Petak, 9.5.2014.
Početak u 16.00 časova

Pozivamo Vas da prisustvujete konferenciji Knock on Wood sa naglaskom na inovaciji, održivoj izgradnji i dizajnu u oblasti drvene arhitekture.

Učesnici konferencije dolaze iz tri nordijske zemlje – Norveške, Danske i Finske –  zbog njihove jake tradicije i iskustva u korišćenju drveta i drvene građe u izgradnji, arhitekturi i dizajnu. Iz ove tradicije nastali su kako tehnološki razvoj građevinskih proizvoda tako i arhitektonske inovacije u ovoj oblasti.

Ova konferencija će omogućiti da saznamo šta nordijske zemlje imaju  zajedničko u ovoj oblasti arhitekture ali i kako se načini projektovanja razlikuju jedni od drugih i kako se to sve zajedno odlikuje u drvenoj arhitekturi.

Konferencija Knock on Wood je projekat saradnje između BINA festivala i Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta.

Sem konferencije koja će se održati u petak, 9. maja 2014, deo ovog projekta je gradnja privremenog drvenog paviljona koji će biti postavljen u dvorištu Arhitektonskog fakulteta u Beogradu.

Brendeland & Kristoffersen Architects (NO) su pozvani da projektuju i izgrade ovaj paviljon kroz studentske radionice sa studentima Arhitektonskog fakulteta u Beogradu i Fakulteta za umetnost i dizajn (FUD) Megatrend Univerziteta (odsek enterijer).

Paviljon će imati tri glavne funkcije: galerijski prostor, sala za predavanja i studentska radionica.
Više informacija o paviljonu saznaćete u petak 9. maja u okviru predavanja.

Učesnici konferencije:

Uvodna reč – prof. mr Branko Pavić
Moderator – arh. Miodrag Grbić

Norveška – Brendeland & Kristoffersen Architects, Trondheim, Geir Brendeland
Danska – Aart Architects, Kopenhagen, Jesper Erisken
Finska – NOW OFFICE/Kulttuurisauna, Helsinki, Tuomas Toivonen i Nene Tsoubi

Program: petak, 9.5.2014.

Univerzitet u Beogradu – Arhitektonski fakultet, amfiteatar
Bulevar kralja Aleksandra 73/II, Beograd.
Knock on Wood (Kucni u drvo), međunarodna konferencija
Kurator i koordinator: Nataša Zednik, Norveška