ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СТУДЕНТЕ I ГОДИНЕ МАС УН. АРХИТЕКТУРА 2015/16 (02.10.2015)
Списак студената за МУАД-11040 Изборни предмет 1 – Феномени

МУАД-11040-01: ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТ 1 – ФЕНОМЕНИ:
ФЕНОМЕН БОЈЕ У АРХИТЕКТОНСКОМ ПРОСТОРУ

Наставник:
др Драгана Васиљевић Томић, ванредни професор

Испитују се односи боје, корисника и простора, као и употреба боје као информације и средства визуелне комуникације. Развој критичког мишљења у датој области. Дискусије о настанку колористичке културе, употреби боје, проблемима историчности и значаја боје у уметности креирања простора.

КУРИКУЛУМ: ФЕНОМЕН БОЈЕ У АРХИТЕКТОНСКОМ ПРОСТОРУ

MUAD-11040-02-FENOMENOLOGIJA-OPAZANJA_o

Андреј Тарковски – Огледало, 1975

МУАД-11040-02: ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТ 1 – ФЕНОМЕНИ:
ФЕНОМЕНОЛОГИЈА ОПАЖАЊА

Наставник:
арх. Mилан Ђурић, ванредни професор

Општа раван феноменологије опажања требало би да омогући пречишћавање и консолидацију претходно стеченог знања кроз експеримент. Усредсређени на истраживање појава у опажајном пољу и њиховог места у методу производње архитектонског простора, испитујемо односе материјалности арх. структуре и граница њене физичке одређености.

КУРИКУЛУМ: ФЕНОМЕН БОЈЕ У АРХИТЕКТОНСКОМ ПРОСТОРУ

© [2013 - 2018] Универзитет у Београду - Архитектонски Факултет | University of Belgrade - Faculty of Architecture