fbc3cd32-24cb-75a9-9dc2-16ca61107b2b

Online Sessions – Meet Your German University

22.02.2023. i 22.03.2023., poslednja sreda u mesecu u 17 časova

Zbog velikog interesovanja DAAD nastavlja sa predstavljanjem nemačkih univerziteta u okviru onlajn informativnih sesija.
U februaru će biti predstavljen KIT Karlsruher Institut für Technologie, a u martu HS Augsburg.
KIT će se predstaviti sa dve istraživačke grupe: The HEiKA Graduate School “Functional Materials“, i “The Karlsruhe School of Optics & Photonics” (KSOP). Za učešće na sesiji potrebna je registracija. Pratite DAADov sajt i društvene mreže zbog linkova za besplatnu registraciji i pristup onlajn događajima od marta do juna.

Sajam obrazovanja EDU fair 2023
12.mart 2023., Hotel Metropol, sajam uživo, 11-18 časova

Study in Germany učestvuje na Sajmu obrazovanja u organizaciji Integral Edu grupe. Na DAADovom štandu moći ćete da se raspitate o studiranju i istraživanju u Nemačkoj, kao i o aktuelnim pozivima za njihove stipendije.
Pored DAADa, na sajmu će biti oko 50-ak organizacija iz oblasti obrazovanja.
Za besplatno učešće na sajmu potrebno je da se registrujete.

Proposal Writing Workshop
25. april 2023., onlajn radionica

I ovog proleća, zbog velikog interesovanja, organizuje se jednodnevna virtuelna radionica u vezi sa Vašim budućim aplikacijama za postdoktorske stipendije MSCA (program Marie Sklodovske Curie/Evropska unija).

Cilj radionice je da predstavi pregled nemačkog finansiranja i MSCA postdoktorskih stipendija i pruži mladim istraživačima alate i tehnike za pisanje projektnih aplikacija.

Ukoliko ste:
• upisani na doktorske studije ili zaposleni na univerzitetu ili istraživačkom institutu i
• dobro poznajete engleski jezik
aplicirajte do 17. aprila za učešće na ovoj radionici.
Aplikacije se šalju na info@daad.rs
Radionica će se održati 25. aprila 2023. od 09.00- 15.00. Koristiće se webex aplikacija. Pročitajte više informacija na sajtu.