fbc3cd32-24cb-75a9-9dc2-16ca61107b2b

Online Sessions – Meet Your German University

22.02.2023. и 22.03.2023., последња среда у месецу у 17 часова

Због великог интересовања ДААД наставља са представљањем немачких универзитета у оквиру онлајн информативних сесија.
У фебруару ће бити представљен KIT Karlsruher Institut für Technologie, а у марту HS Augsburg.
КИТ ће се представити са две истраживачке групе: The HEiKA Graduate School “Functional Materials“, и “The Karlsruhe School of Optics & Photonics” (KSOP). За учешће на сесији потребна је регистрација. Пратите ДААДов сајт и друштвене мреже због линкова за бесплатну регистрацији и приступ онлајн догађајима од марта до јуна.

Сајам образовања EDU fair 2023
12.март 2023., Хотел Метропол, сајам уживо, 11-18 часова

Study in Germany учествује на Сајму образовања у организацији Интеграл Еду групе. На ДААДовом штанду моћи ћете да се распитате о студирању и истраживању у Немачкој, као и о актуелним позивима за њихове стипендије.
Поред ДААДа, на сајму ће бити око 50-ак организација из области образовања.
За бесплатно учешће на сајму потребно је да се региструјете.

Proposal Writing Workshop
25. април 2023., онлајн радионица

И овог пролећа, због великог интересовања, организује се једнодневна виртуелна радионица у вези са Вашим будућим апликацијама за постдокторске стипендије MSCA (програм Marie Sklodovske Curie/Европска унија).

Циљ радионице је да представи преглед немачког финансирања и MSCA постдокторских стипендија и пружи младим истраживачима алате и технике за писање пројектних апликација.

Уколико сте:
• уписани на докторске студије или запослени на универзитету или истраживачком институту и
• добро познајете енглески језик
аплицирајте до 17. априла за учешће на овој радионици.
Апликације се шаљу на info@daad.rs
Радионица ће се одржати 25. априла 2023. од 09.00- 15.00. Користиће се webex апликација. Прочитајте више информација на сајту.