GBS Flyer 12102022_mit Datum.indd

Pozivamo vas da uzmete učešća u jednom od dva akademska letnja programa:
GBS (Green.Building.Solutions) ili AEMS (Alternative Economic and Monetary Systems) koji se tokom jula i avugusta 2023. godine održavaju u Beču.

Green.Building.Solutions. (GBS, 7 ECTS) polaznicima pruža uvid u vodeće primere održive arhitekture i energetski efikasnih zgrada kroz niz predavanja, ekskurzija i radionica koje drže nacionalni (austrijski) experti i stručnjaci iz prakse. GBS program je pogodan za studente i profesionalce u oblasti arhitekture, urbanizma, energetike i upravljanja životnom sredinom, a tokom programa polaznici rade zajednički grupni projekat u kojem primenjuju stečeno znanje.

Ukoliko ste motivisani, volite da putujete i želite da učite o održivoj arhitekturi u multikulturalnoj grupi istomišljenika, PRIJAVITE SE!

GBS program se održava od 15.jula do 6.avgusta 2023. godine u Beču.

Više informacija možete naći na sledećem linku:

Pored GBS programa, otvorena je i prijava za letnju školu „Alternative Economic and Monetary Systems (AEMS, 5 ECTS)

AEMS je otvoren za motivisane kandidate iz svih oblasti studija i fokusira se na alternative ekonomskom status quo. Program prati interdisciplinarni i holistički pristup: međunarodni učesnici se bave granicama rasta, kao i nestabilnostima našeg finansijskog sistema i uče zašto je neophodna drastična promena sistema da bi se svetska klima stabilizovala na 1,5°C – i što je najvažnije: oni su predstavljeni nizom alternativnih pristupa!

Letnja škola AEMS će se održati od 17. jula do 4. avgusta 2023. godine.
Više informacija možete naći u brošuri u prilogu i na sledećem linku:

Studenti se mogu prijaviti za stipendije – prioritet dobijanja stipendija prema redosledu prijavljivanja.

Rokovi za prijavu:
Opšti: 30.juni 2023. godine

Prijave za stipendije: GBS do 03. aprila 2023. godine;
AEMS do 30. aprila 2023.godine

Za sve vreme trajanja letnjet programa obezbeđen i uključen je smeštaj u pansionu studentskog doma OeAD. Nakon programa, učesnici imaju mogućnost da besplatno borave još jednu dodatnu nedelju.