ПОЗИВ ЗА УЧЕШЋЕ НА АКАДЕМСКИМ ЛЕТЊИМ ПРОГРАМИМА У БЕЧУ, АУСТРИЈА

GBS Flyer 12102022_mit Datum.indd

Позивамо вас да узмете учешћа у једном од два академска летња програма:
GBS (Green.Building.Solutions) или AEMS (Alternative Economic and Monetary Systems) који се током јула и авугуста 2023. године одржавају у Бечу.

Green.Building.Solutions. (GBS, 7 ECTS) полазницима пружа увид у водеће примере одрживе архитектуре и енергетски ефикасних зграда кроз низ предавања, екскурзија и радионица које држе национални (аустријски) еxперти и стручњаци из праксе. GBS програм је погодан за студенте и професионалце у области архитектуре, урбанизма, енергетике и управљања животном средином, а током програма полазници раде заједнички групни пројекат у којем примењују стечено знање.

Уколико сте мотивисани, волите да путујете и желите да учите о одрживој архитектури у мултикултуралној групи истомишљеника, ПРИЈАВИТЕ СЕ!

GBS програм се одржава од 15.јула до 6.августа 2023. године у Бечу.

Више информација можете наћи на следећем линку:

Поред GBS програма, отворена је и пријава за летњу школу „Alternative Economic and Monetary Systems (AEMS, 5 ECTS)

AEMS је отворен за мотивисане кандидате из свих области студија и фокусира се на алтернативе економском статус qуо. Програм прати интердисциплинарни и холистички приступ: међународни учесници се баве границама раста, као и нестабилностима нашег финансијског система и уче зашто је неопходна драстична промена система да би се светска клима стабилизовала на 1,5°C – и што је најважније: они су представљени низом алтернативних приступа!

Летња школа AEMS ће се одржати од 17. јула до 4. августа 2023. године.
Више информација можете наћи у брошури у прилогу и на следећем линку:

Студенти се могу пријавити за стипендије – приоритет добијања стипендија према редоследу пријављивања.

Рокови за пријаву:
Општи: 30.јуни 2023. године

Пријаве за стипендије: GBS до 03. априла 2023. године;
AEMS до 30. априла 2023.године

За све време трајања летњет програма обезбеђен и укључен је смештај у пансиону студентског дома ОеАД. Након програма, учесници имају могућност да бесплатно бораве још једну додатну недељу.