Picture1

Fotografija sa posete Arboretumu Šumarskog fakulteta, autor fotografije: dr Marija Maruna

U okviru predmeta Planiranje i upravljanje urbanim razvojem, čiji je rukovodilac prof. dr Marija Maruna , 13. oktobra 2022. godine je organizovana poseta Arboretumu Šumarskog fakulteta. U ime Šumarskog fakulteta studente i nastavnički tim dočekala je Prodekan za finansije dr Nevena Vasiljević, vanredni profesor, a vođenu turu kroz Arbotetum priredila je stručni saradnik Nikica Stajić, dipl. inž. šumarstva.

Picture2

Obilazak Košutnjaka, autor fotografije: Ana Šabanović

Poseta Arboretumu je sastavni deo obilaska lokacije na predmetu Planiranje i upravljanje urbanim razvojem, koji pohađaju studenti treće godine osnovnih i integrisanih akademskih studija. U skladu sa ovogodišnjom temom rada Kritička analiza procesa planiranja područja kompleksa “AVALA FILMA”, organizovan je obilazak predmetne lokacije na Košutnjaku. Cilj obilaska je upoznavanje sa potencijalima i najvažnijim sadržajima prostorne celine Košutnjaka, uključujući, ski stazu, spomeničko nasleđe, stazu zdravlja kroz šumu, Pionirski grad, i Filmski grad, kao i poseta Arboretumu.

Picture3

Mapa obilaska lokacije, autor ilustracije: Ana Šabanović