Посета студента Архитектонског факултета Арборетуму Шумарског факултета

Picture1

Фотографија са посете Арборетуму Шумарског факултета, аутор фотографије: др Марија Маруна

У оквиру предмета Планирање и управљање урбаним развојем, чији је руководилац проф. др Марија Маруна , 13. октобра 2022. године је организована посета Арборетуму Шумарског факултета. У име Шумарског факултета студенте и наставнички тим дочекала је Продекан за финансије др Невена Васиљевић, ванредни професор, а вођену туру кроз Арботетум приредила је стручни сарадник Никица Стајић, дипл. инж. шумарства.

Picture2

Обилазак Кошутњака, аутор фотографије: Ана Шабановић

Посета Арборетуму је саставни део обиласка локације на предмету Планирање и управљање урбаним развојем, који похађају студенти треће године основних и интегрисаних академских студија. У складу са овогодишњом темом рада Критичка анализа процеса планирања подручја комплекса “АВАЛА ФИЛМА”, организован је обилазак предметне локације на Кошутњаку. Циљ обиласка је упознавање са потенцијалима и најважнијим садржајима просторне целине Кошутњака, укључујући, ски стазу, споменичко наслеђе, стазу здравља кроз шуму, Пионирски град, и Филмски град, као и посета Арборетуму.

Picture3

Мапа обиласка локације, аутор илустрације: Ана Шабановић