Tim sa Arhitektonskog fakulteta na radnom sastanku DANUrB+ INTERREG projekta u Kalarašiju, u Rumuniji

Dva člana Arhitektonskog fakulteta u Beogradu – prof. Aleksandra Đukić i as. Branislav Antonić – su učestovala od 30.05. do 03.60. 2022. godine na u radnom sastanku DANUrB+ INTERREG projekta u Kalarašiju, u Ruminiji, uključujući i studijski obilazak primera dobre prakse u okruženju. U zasedanjima su učestvovali i pridruženi partneri fakulteta iz Smedereva i Sombora. Teme zasedanja su bili akcioni planovi sa podunavske gradove, rad sa stejkholderima na lokalnom nivou, oznaka kvaliteta projekta i nematerijalna kulturna baština duž Dunava. Pored toga, dogovorene su zajedničke aktivnosti Arhitektonskih fakulteta u Budimpešti i Beogradu na području Sombora u Srbiji i Baje u Mađarskoj.

01

Učesnici sastanka DANUrB+ projekta u Kalarašiju, ispred zgrade određene za obnovu u dunavskom priobalju.

02

Zasedanje DANUrB+ projekta u gradskoj kući u Kalarašiju.

03

Kulturni obilazak primera dobre prakse – stare pošte u Kalarašiju, koja je obnovljena kao novi kulturni centar grada.

04

Zajednička radionica učesnika DANUrB+ projekta sa stejkholderima iz Silistre.

05

Kulturni obilazak primera dobre prakse – dunavskog parka u Silistri sa skulpturama savremene umetnosti.