Javni konkurs ZA PREDSTAVLJANJE REPUBLIKE SRBIJE NA MEĐUNARODNOJ IZLOŽBI XXIII Triennale Milano International Exhibition Unknown Unknowns. An Introduction to Mysteries.

mpu-nema-slike-featured-960x540

Prijavljivanje na Konkurs traje od 06. novembra do 06. decembra 2021. godine.

Trijenale u Milanu/Milansko trijenale još od 1923. godine predstavlja jednu od vodećih institucija kulture u svetu, prenoseći kompleksnost savremenog sveta kroz različite umetničke oblike: dizajn, arhitekturu, vizuelne, scenske i izvođačke umetnosti. Osnovni cilj Trijenala je pronalaženje proširenih i inovativnih načina razmišljanja, spajajući iskustva različitih kultura i jezika.

Trijenale u Milanu je institucija u kojoj se umetnost, dizajn, kreativnost i tehnologija, tradicija i inovativnost susreću i spajaju. Mesto na kome izložbe, susreti, konferencije i performansi podstiču javnu debatu i razmišljanje o ključnim problemima našeg društva.

1. RASPISIVAČ KONKURSA

U ime Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, Muzej primenjene umetnosti u Beogradu (u daljem tekstu Realizator) raspisuje otvoreni konkurs za

Međunarodnu izložbu HHIII Triennale Milano International Exhibition: „Unknown Unknowns. An Introduction to Mysteries“.

Sve dodatne informacije potražite na linku.