pavle

Udruženje likovnih umetnika primenjenih umetnosti i dizajnera Srbije raspisuje konkurs za NAGRADU PAVLE VASIĆ koja se dodeljuje za tekstove iz oblasti primenjene umetnosti i dizajna objavljene u svim vrstama stručnih publikacija (monografije, knjige, zbornici), teoretski i kritički rad o primenjenoj umetnosti objavljen u medijima, kao i za autorske izložbe uz odgovarajući stručan tekst.

U obzir dolaze radovi objavljeni tokom 2020. godine.

Konkurs je otvoren od 15. januara do 01. februara 2021. godine.

Prijavu koja treba da sadrži kratku biografiju autora, preporuku ili recenziju rada (nije obavezno) kao i tri primerka knjige, kataloga ili rada treba dostaviti u ULUPUDS, Terazije 26, drugi sprat, Beograd, do 01. februara 2021. godine.

Pravilnik Nagrade Pavle Vasić i dodatne informacije možete pogledati na web adresi: http://www.ulupuds.org.rs/Aktuelnosti.htm

Odluka Žirija za dodelu Nagrade saopštava se prilikom uručenja Nagrade 12. marta 2021. godine u Svečanoj sali Rektorata Univerziteta umetnosti, Kosančićev venac 29/1.

U slučaju nemogućnosti organizovanja svečane dodele nagrade zbog pandemije izazvan virusom Covid 19  uručenje Nagrade će biti prilagođeno okolnostima.

Žiri Nagrade Pavle Vasić čine:

prof. dr Tijana Borić, predsednica Žirija

prof. dr Igor Borozan i

prof. dr Vladimir Simić

Odbor Nagrade Pavle Vasić čine:

prof. dr Dijana Milašinović Marić – ULUPUDS, predsednica Odbora Nagrade Pavle Vasić

prof. dr Marta Vukotić Lazar – ULUPUDS

mr Ljiljana Miletić Abramović –  Muzej primenjene umetnosti

Mirjana Odavić –  Muzej pozorišne umetnosti

prof. dr Milan Prosen – Fakultet primenjene umetnosti

Pokrovitelj nagrade je Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije.