Исламска Република Иран расписала је конкурс за доделу стипендија.
Рок за пријаву је 17.12.2020. године.
Стипендије обухватају бесплатно школовање, самачки студентски дом, здравствено осигурање и субвенције за исхрану. За студенте персијског језика и књижевности предвиђена је и месечна новчана помоћ.
Потребна документа су:
01. Диплома и листа оцена из последњег нивоа образовања, оверених од стране релевантних институција и Амбасаде Исламске Републике Иран у Београду;
02. Фотокопија путне исправе, оверена од стране Амбасаде Исламске Републике Иран у Београду;

03. Попуњен захтев за доделу стипендије, који је регистрован и постављен на портал намењен страним студентима;

Пријављивање се врши тако што се сва документација пошаље на адресу : Министарство просвете , науке и технолошког развоја, Немањина 22-26, 11000 Београд , 6. спрат, крило Ц, канцеларија 24 – са назнаком „За стипендије Исламске Републике Иран“.