Islamska Republika Iran raspisala je konkurs za dodelu stipendija.
Rok za prijavu je 17.12.2020. godine.
Stipendije obuhvataju besplatno školovanje, samački studentski dom, zdravstveno osiguranje i subvencije za ishranu. Za studente persijskog jezika i književnosti predviđena je i mesečna novčana pomoć.
Potrebna dokumenta su:
01. Diploma i lista ocena iz poslednjeg nivoa obrazovanja, overenih od strane relevantnih institucija i Ambasade Islamske Republike Iran u Beogradu;
02. Fotokopija putne isprave, overena od strane Ambasade Islamske Republike Iran u Beogradu;

03. Popunjen zahtev za dodelu stipendije, koji je registrovan i postavljen na portal namenjen stranim studentima;

Prijavljivanje se vrši tako što se sva dokumentacija pošalje na adresu : Ministarstvo prosvete , nauke i tehnološkog razvoja, Nemanjina 22-26, 11000 Beograd , 6. sprat, krilo C, kancelarija 24 – sa naznakom „Za stipendije Islamske Republike Iran“.