BANER 2020

PROTOKOL UPISA NA ARHITEKTONSKI FAKULTET U BEOGRADU

Zbog trenutne epidemiološke situacije u Beogradu i novih mera koje će biti donete u narednim danima, upis novih studenata na Arhitektonski fakultet u Beogradu će se odvijati na izmenjen način, uz minimalan kontakt između budućih studenata i zaposlenih na fakultetu.
Kandidati će biti pozivani telefonom da se izjasne o tome koji studijski program žele da upišu. Izjašnjavanje putem telefona će biti finalno. Kandidati će biti pozivani telefonom redom, po rangu koji su osvojili na Prijemnom ispitu, kako bismo obezbedili da svako ima izbor koji mu pripada po rangu koji je osvojio.
Četvrtak, 09.07.2020. od 10 sati
Pozivanje za popunjavanje kvote za budžetske studente će se vršiti zaključno sa rangom 202, pošto imamo dva kandidata sa afirmativnih lista koji su se već plasirali na budžetska mesta i to na račun dva mesta na samofinansirajućem statusu, preko kvote od 200 budžetskih studenata. Ukoliko ostane nepopunjenih mesta, nastavlja se pozivanje do konačnog popunjavanja kvote od 202 studenata., redom po rang listi.
Petak, 10.07.2020. od 10 sati
Pozivanje za popunjavanje kvote za samofinansirajuće studente će se vršiti od najbolje plasiranog neupisanog kandidata, zaključno sa rangom 302 zbog dva kandidata sa afirmativnih lista. Kandidati će moći da biraju studijski program dokle god se ne popuni jedan od njih, a nakon toga će se redom popunjavati preostali studijski program.
Petak, 10.07.2020. /u periodu od 15 do 17 sati/
Ukoliko ostane nepopunjenih mesta, nastavlja se pozivanje do popune, redom po rang listi, počevši od ranga 303. Pozvanje će se vršti do konačne popune ukupne kvote studenata od 302 studenta plus dva kandidata sa afirmativnih lista, što čini ukupnu kvotu od 304 studenta..
U Subotu, 11.07.2020, nakon završenog pozivanja telefonom, a na osnovu iskaza Kandidata, koji studijski program žele da upišu, biće formirane odvojene liste za Osnovne i Integrisane akademske studije na kojima će biti precizno naznačen koji studijski program je kandidat odabrao kao i termin kada svaki od kandidata treba da dođe i preda svoju dokumentaciju na fakultet.
Svim kandidatima će na prijavljenu e-adresu biti poslata uputstva za pripremanje dokumentacije za upis, koja je naznačena u Informatoru i na sajtu fakulteta, ugovor o studiranju, Izjava o statusu u pogledu finansiranja za 2020-21 i uputstvo za uplatu prve rate. Kandidati su dužni da dokumentaciju pripreme prema datom uputstvu, ugovore i izjave da odštampaju i potpišu, a oni koji treba da se upišu u statusu samofinansirajućeg studenta, da uplate prvu ratu Školarine.
Dokumentacija će se predavati u holu kod portirnice zgrade tehničkih fakulteta u terminu koji će biti naznačen na listi uz ime kandidata, u ponedeljak 13.07 i utorak 14.07.2020. Time će proces upisa biti završen za kandidate. Ostala dokumenta, koja su potrebna će biti tražena od kandidata naknadno.
Mole se svi kandidati da striktno poštuju mere koje su propisali nadležni organi, da nose zaštitne maske i da održavaju fizičku distancu. Potrebno je da svi kandidati budu dostupni na brojeve telefona navedene u prijavi, kako bi mogao da se obavi telefonski razgovor sa njima u sledećih par dana.
Kandidati koji se ne budu odazvali na telefonski poziv, biće tretirani kao da su zakasnili na prozivanje. To znači da će biti preskočeni i biće pozvan naredni kandidat na rang listi. Ukoliko se kandidat naknadno javi (na broj telefona studentske službe 011 3370 199 ili na prijemniaf@arh.bg.ac.rs), moći će da upiše samo ono mesto koje je trenutno u ponudi.
Kandidati iz susednih država, koji su trenutno u karantinu i ne mogu lično da izvrše upis, ili kandidati koji su u samoizolaciji, moraju da pošalju potrebna dokumenta brzom poštom (o tome treba da nas obaveste) ili da preko ovlašćenog lica izvrše upis, a uplata Školarine se može izvršiti e-bankingom ili preko instrukcija za uplatu iz inostranstva i poslati potvrda fakultetu.

Komisija za sprovođenje upisa