Na osnovu:

• Odluke Vlade Republike Srbije o zabrani javnog okupljanja u zatvorenim prostorijama (pod javnim okupljanjem smatra se okupljanje u jednoj zatvorenoj prostoriji sa više od 100 ljudi) od 11.03.2020. godine
  • Obaveštenja Ministarstva Prosvete, nauke i tehnološkog razvoja upućenog Konferenciji Univerziteta Srbije od 12.03.2020. godine
  • Preporuka sa Sednice Senata Univerziteta u Beogradu od 11.03.2020. godine
  • Zaključaka sa sastanka proširenog dekanskog kolegijuma od 11.03.2020. godine

Arhitektonski fakultet donosi sledeće mere i preporuke u cilju sprečavanja širenja i suzbijanja COVID-19 – korona virusa:

• Reorganizuje se nastava u delovima koji podrazumevaju više od 100 učesnika u istoj prostoriji, na način da se nastava odvija po ustaljenom rasporedu, s tim da će studenti prema potrebi biti podeljeni u grupe (prema rasporedu dogovorenom između predmetnog nastavnika i prodekana za nastavu)
  • Odlažu se sve ekskurzije, programi razmene, studijska i druga putovanja u inostranstvo.
  • Otkazuju se svi skupovi, konferencije, radionice i druge manifestacije na fakultetu u kojima je predviđeno učešće gostiju.
  • U skladu sa zdravstvenim preporukama pojačavaju se mere higijene na fakultetu: provetravanje amfiteatara, vežbaonica, kabineta i svih prostorija u kojima borave studenti i zaposleni; redovno pražnjenje korpi za otpatke koristeći rukavice; pranje i dezinfikovanje podova, zidova, vrata i površina klupa; redovno snabdevanje sapunom toaleta, učionica, vežbaonica.
  • Preporučuje se studentima i zaposlenima: izbegavanje bliskih kontakata sa drugim osobama (grljenje, ljubljenje, rukovanje); učestalo pranje ruku sapunom; izbegavanje dodirivanja očiju, nosa i usta neopranim rukama.
  • Preporučuje se studentima i zaposlenima koji su proveli vreme u inostranstvu da po povratku u zemlju prate svoje zdravsteveno stanje i da se u aktivnosti Fakulteta uključe tek dve nedelje od dolaska u Srbiju.

S poštovanjem, D E K A N
Prof.dr Vladan Đokić