Letnja škola: ILS_Innovative Learning Spaces 2019 – “Landscapres of Knowledge”, Algero, Italija (25-31.08.2019)

ils_2019

Rok za ranu registraciju je 15. jun 2019.

Architecture-at-Alghero_logo150px

Pozivaju se zainteresovani studenti osnovnih, master i doktorskih studija, da uzmu učešće u letnjoj školi ILS_Innovative Learning Spaces – “Landscapes of Knowledge”, koja će se od 25. do 31. avgusta 2019. godine održati u Algeru (Parco Scientifico e Tecnologico Porto Conte Richere, Alghero), na Sardiniji u Italiji, u organizaciji Departamana za Arhitekturu, dizajn i planiranje Univerziteta u Sasariju, uz podršku Regionalnog istraživačkog centra Sardinije (Sardegna Richere) i u saradnji sa drugim brojnim vodećim internacionalnim institucionalnim partnerima, asocijacijama i kompanijama, među kojima je i naša škola, Arhitektonski Fakultet Univerziteta u Beogradu.

IV izdanje letnje škole o inovativnim prostorima edukacije namenjeno je stručnjacima, studentima i profesionalcima da kroz multidisciplinarni rad, istražuju odnose između teritorije, kao širokog i potencijalnog obrazovnog pejzaža, škole, naučnih istraživanja i zajednica; promovišu nove, veoma značajne naučne i obrazovne inicijative koje otvaraju i obogaćuju dijalog između istraživača i dizajnera i podstiču uzajamne uticaje i prožimanje između ova dva sektora; razvijaju nove ideje i dizajniraju projektne predlogeistražujući nove didaktičke uloge prostora; definišu budućnost učenja i građanskog suživota, sa ciljem da se pronađe veza između svih ovih visokoprofilnih naučnih aktivnosti i svakodnevnog života lokalnih zajednica, kako bi se unapredilo lokalno znanje u okviru procesa razvoja društva i ekonomije.

Organizacija: Škola će trajati 7 dana, od 25. do 31. avgusta 2019. godine i biće organizovana kao intenzivna radionica. Studenti će biti uključeni u fokus grupe, debate, predavanja i studije koje koordiniraju renomirani arhitekti.

Predavači: Enric Batlle, Valter Caldana, Arnaldo Cecchini, Zoran ĐukanovićMassimo Ferrari, Anne Lacaton & Jean Philippe Vassal, Sebastian Irarrazaval, Francisco Mangado, Giancarlo Mazzanti, Shelley McNamara, Luca Molinari, Gianluigi Mondaini, Jo Noero, João Nunes, Beate Weyland i mnogi drugi.

Naučni direktor: Massimo Faiferri

Naučni odbor: Massimo Carpinelli (Magnifico Rettore, Università di Sassari), Pierluigi Campana (Istituto Nazionale di Fisica Nucleare – Frascati), Pedro Rodrigues (Universidade de Lisboa, Faculdade de Arcquitectura), Valter Caldana (Universidade Presbiteriana Mackenzie São Paulo – Brasil), Monica Kuo (Chinese Culture University Taipei), Maria Angélica da Silva (UFAL FAU Universidade Federal de Alagoas, Facultade de Arquitetura e Urbanismo), Andrea de Lacerda Pessoa (UFRJ Universidade Federal de Rio de Janeiro), Eduard Bru (ETSAB Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona — UPC), João Nunes (Accademia di Architettura dell’Università della Svizzera italiana di Mendrisio), Gro Rødne (Norwegian University of Science and Technology), Andrea Tapia (Universidad Nacional de Rio Negro), Massimo Ferrari (Politecnico di Milano), Gianluigi Mondaini (Università Politecnica delle Marche), Giovanni Mazzitelli (Istituto Nazionale di Fisica Nucleare, Frascati Scienza), Lesley Lokko (Università di Johannesburg), Darko Radović (Keio University Tokyo), Davisi Boontharm (Meiji University International Program in Architecture and Urban Design Tokyo), Giancarlo Mazzanti (Universidad de Los Andes), Sebàstiàn Irarrázaval (Universidad Católica de Chile), Remì Ferrand (École d’Architecture de La Ville & Des Territoires, Marne- La-Vallée), Zoran Đukanović (University of Belgrade – Faculty of Architecture), Francisco Mangado Beloqui (Fundación Arquitectura y Sociedad).

Organizacioni odbor: Samanta Bartocci, Fabrizio Pusceddu, Rosa Manca, Lino Cabras, Francesca Rango

Rok za ranu registraciju: 15. jun 2019.

Rok za redovnu registraciju: 15. jul 2019.

Kredit info: 2 ESPB

Za više informacija pogledati:

Innovative Learning Spaces 2019 – “Landscapes of Knowledge” – Poster