Летња школа: ILS_Innovative Learning Spaces 2019 – “Landscapres of Knowledge”, Алгеро, Италија (25-31.08.2019)

ils_2019

Рок за рану регистрацију је 15. јун 2019.

Architecture-at-Alghero_logo150px

Позивају се заинтересовани студенти основних, мастер и докторских студија, да узму учешће у летњој школи ILS_Innovative Learning Spaces – “Landscapes of Knowledge”, која ће се од 25. до 31. августа 2019. године одржати у Алгеру (Parco Scientifico e Tecnologico Porto Conte Richere, Alghero), на Сардинији у Италији, у организацији Департамана за Архитектуру, дизајн и планирање Универзитета у Сасарију, уз подршку Регионалног истраживачког центра Сардиније (Sardegna Richere) и у сарадњи са другим бројним водећим интернационалним институционалним партнерима, асоцијацијама и компанијама, међу којима је и наша школа, Архитектонски Факултет Универзитета у Београду.

IV издање летње школе о иновативним просторима едукације намењено је стручњацима, студентима и професионалцима да кроз мултидисциплинарни рад, истражују односе између територије, као широког и потенцијалног образовног пејзажа, школе, научних истраживања и заједница; промовишу нове, веома значајне научне и образовне иницијативе које отварају и обогаћују дијалог између истраживача и дизајнера и подстичу узајамне утицаје и прожимање између ова два сектора; развијају нове идеје и дизајнирају пројектне предлогеистражујући нове дидактичке улоге простора; дефинишу будућност учења и грађанског суживота, са циљем да се пронађе веза између свих ових високопрофилних научних активности и свакодневног живота локалних заједница, како би се унапредило локално знање у оквиру процеса развоја друштва и економије.

Организација: Школа ће трајати 7 дана, од 25. до 31. августа 2019. године и биће организована као интензивна радионица. Студенти ће бити укључени у фокус групе, дебате, предавања и студије које координирају реномирани архитекти.

Предавачи: Enric Batlle, Valter Caldana, Arnaldo Cecchini, Зоран ЂукановићMassimo Ferrari, Anne Lacaton & Jean Philippe Vassal, Sebastian Irarrazaval, Francisco Mangado, Giancarlo Mazzanti, Shelley McNamara, Luca Molinari, Gianluigi Mondaini, Jo Noero, João Nunes, Beate Weyland и многи други.

Научни директор: Massimo Faiferri

Научни одбор: Massimo Carpinelli (Magnifico Rettore, Università di Sassari), Pierluigi Campana (Istituto Nazionale di Fisica Nucleare – Frascati), Pedro Rodrigues (Universidade de Lisboa, Faculdade de Arcquitectura), Valter Caldana (Universidade Presbiteriana Mackenzie São Paulo – Brasil), Monica Kuo (Chinese Culture University Taipei), Maria Angélica da Silva (UFAL FAU Universidade Federal de Alagoas, Facultade de Arquitetura e Urbanismo), Andrea de Lacerda Pessoa (UFRJ Universidade Federal de Rio de Janeiro), Eduard Bru (ETSAB Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona — UPC), João Nunes (Accademia di Architettura dell’Università della Svizzera italiana di Mendrisio), Gro Rødne (Norwegian University of Science and Technology), Andrea Tapia (Universidad Nacional de Rio Negro), Massimo Ferrari (Politecnico di Milano), Gianluigi Mondaini (Università Politecnica delle Marche), Giovanni Mazzitelli (Istituto Nazionale di Fisica Nucleare, Frascati Scienza), Lesley Lokko (Università di Johannesburg), Дарко Радовић (Keio University Tokyo), Davisi Boontharm (Meiji University International Program in Architecture and Urban Design Tokyo), Giancarlo Mazzanti (Universidad de Los Andes), Sebàstiàn Irarrázaval (Universidad Católica de Chile), Remì Ferrand (École d’Architecture de La Ville & Des Territoires, Marne- La-Vallée), Зоран Ђукановић (University of Belgrade – Faculty of Architecture), Francisco Mangado Beloqui (Fundación Arquitectura y Sociedad).

Организациони одбор: Samanta Bartocci, Fabrizio Pusceddu, Rosa Manca, Lino Cabras, Francesca Rango

Рок за рану регистрацију: 15. јун 2019.

Рок за редовну регистрацију: 15. јул 2019.

Кредит инфо: 2 ESPB

За више информација погледати:

Innovative Learning Spaces 2019 – “Landscapes of Knowledge” – Постер