U1NA1_201819_plakat_opt

Pozivamo Vas na otvaranje izložbe studentskih projekata sa kursa STUDIO M02A – SEMINAR: U 1 NA 1 – ARHITEKTURA UPOTREBNOG PREDMETA, pod rukovodstvom doc. Nebojše Fotirića i asis. Bojane Jerković-Babović. Izložba će biti otvorena u utorak, 05. februara 2019. godine u 13.00 časova u Galeriji Aula Arhitektonskog fakulteta.

Izložba će trajati do ponedeljka, 11. februara 2019. godine.

Pridružite nam se!

201718_U1NA1_izlozba_Aula---42-of-151

201718_U1NA1_izlozba_Aula---4-of-151

PROŠLOGODIŠNJA IZLOŽBA U1NA1 2017/18, JUN 2018. u Galeriji Aula | FOTO © M. BULATOVIĆ

Seminar ima za cilj sticanje novih veština kroz arhitektonski postupak i jezik, optimalno usaglašen sa tehničkim i funkcionalnim zakonitostima i mogućnostima izrade predmeta/mobilijara, kao i realizaciju prototipa u realnim tehnološkim i tržišnim uslovima.

Razvoj sposobnosti studenta za samostalno istraživanje i estetsko i funkcionalno projektovanje upotrebnih predmeta – nameštaja različitih namena uz naglašenu orijentaciju ka likovnoj fenomenologiji prostora, kroz arhitektonski postupak i jezik, optimalno usaglašen sa tehničko funkcionalnim arhitektonskim zakonitostima i mogućnostima, kao i realizacija prototipa u realnim tehnološkim i tržišnim uslovima.

Upoznavanje studenata sa oblikom, materijalima, bojama i teksturama u procesu kreiranja nameštaja. Posebno je rađeno na usaglašavanju ideje sa mogućnostima realizacije prvobitne zamisli – provera kroz izradu prototipa.

Mentor: Nebojša Fotirić, vanredni profesor | asis. Bojana Jerković-Babović

Studenti: Boris Ivanović | Jelena Đurđević | Milan Ivanović | Marina Petru | Sara Petković | Marija Nikić | Aleksandra Vujić | Vanja Ilić | Marija Bošković | Ognjen Marković | Lazar Obućina | Aleksa Pešić | ALeksa Bekić | Branko Gulan.

Prošlogodišnja izložba...