Innovation_Talk_2018_opt

Regionalna konferencija o tehnološkim inovacijama – Innovation Talk 2018, održava se u četvrtak 29. novembra 2018. godine, u Kombank dvorani, u Beogradu (ul. Dečanska 14), sa početkom u 10.00 časova. Konferenciju organizuje Color Media Communications, pod pokroviteljstvom Kabineta ministra za inovacije i tehnološki razvoj Vlade Republike Srbije.

Regionalna konferencija Innovation Talk 2018 okupiće, na jednom mestu, sve relevantne aktere regionalnog inovacionog ekosistema. Kako bi jedna država bila inovativna i razvijala nove tehnologije, neophodno je izgraditi stabilan i efikasan inovacioni ekosistem. Konferencija Innovation Talk 2018 će doprineti stvaranju povoljnog poslovnog i inovacionog ambijenta, naročito kroz povezivanje i otvaranje novih mogućnosti saradnje između regionalnih aktera. U sklopu konferencije, održaće se Ministarski panel čiji će učesnici biti regionalni ministri zaduženi za inovacije, razvoj, nauku, istraživanja, privredu i druge srodne oblasti.

Govornici će u okviru programa izložiti svoje digitalne agende, projekte i primere međusobne saradnje, dajući na taj način pozitivan primer i podršku za dalji razvoj saradnje različitih grupa učesnika inovacionog ekosistema na nacionalnom i međunarodnom nivou.

Učesnici konferencije, predstavnici startap, privrednog, obrazovnog i istraživačkog ekosistema, u okviru tematskih panela, biće upoznati sa najznačajnijim trendovima u oblasti inovacija i njihovim primenama u privredi i društvu, sa posebnim osvrtom na njihov uticaj na održiv rast i društveno blagostanje.

Teme panela su: Pametni gradovi (Smart City)*, Industrija 4.0, Tehnologije budućnosti i Saradnja korporacija i inovacija.

Paralelno sa panelima, a u saradnji sa Evropskim institutom za inovacije i tehnologiju (EIT), biće održan beogradski događaj regionalnog projekta Meet&Match, odnosno business2business sastanci predstavnika perspektivnih srpskih startap kompanija i evropskih i domaćih korporacija, sa ciljem njihovog povezivanja i podsticanja saradnje ove dve grupe privrednih učesnika.

Ukoliko želite da prisustvujete konferenciji Innovation Talk 2018 potrebno je da se prijavite putem aplikacione forme.

Prijavljenima putem linka obezbeđene su besplatne kotizacije.

Vidimo se na INNOVATION TALK 2018!

Program konferencije

Četvrtak, 29. novembar 2018. godine, Kombank dvorana, Beograd

Otvaranje konferencije
10.00 – 10.05 – Nenad Popović, Ministar za inovacije i tehnološki razvoj
10.05 – 10:10 – Mariya Gabriel, komesarka Evropske komisije zadužena za digitalnu ekonomiju i društvo

Key Note speaker
Martin Kern, Interim Director – European Institute of Innovation & Technology (EIT)

Panel: Inovacije, pogled sa Balkana

Ivan Rakonjac, direktor Fonda za inovacionu delatnost

Nenad Popović – Ministar za inovacije i tehnološki razvoj Republike Srbije
Ciprian Ion Preda – Državni sekretar u Ministarstvu za istraživanje i inovacije Rumunije
Alen Šeranić – Ministar za nauku i tehnologiju Republike Srpske

Monika Pejčić, Delta Holding
Kosta Andrić, ICT Hub
Tijana Popović, Mars

* Pametni gradovi (Smart City)
Godine 2009, po prvi put je broj stanovnika koji živi u ruralnim i urbanim sredinama izjednačen. Već danas, deset godina kasnije, taj odnos je 55% prema 45% u korist urbanog stanovništva. Ujedinjene nacije procenjuju da će do 2050. godine čak 70% ljudi živeti u gradovima. Održiva urbanizacija je ključ održivog razvoja naše civilizacje. Neophodan je novi ciklus tehnoloških i društvenih inovacija za pametne gradove budućnosti.

Na panelu čija je tema Smart City, panelisti će govoriti o tome na koji način upotreba novih tehnologija omogućava održiva rešenja za probleme urbane mobilnosti, logistike, proizvodnje, ekologije, snabdevanja energijom i vodom i drugih.