Регионална конференција о технолошким иновацијама: Innovation Talk 2018 (29.11.2018)

Innovation_Talk_2018_opt

Регионална конференција о технолошким иновацијама – Innovation Talk 2018, одржава се у четвртак 29. новембра 2018. године, у Комбанк дворани, у Београду (ул. Дечанска 14), са почетком у 10.00 часова. Конференцију организује Color Media Communications, под покровитељством Кабинета министра за иновације и технолошки развој Владе Републике Србије.

Регионална конференција Innovation Talk 2018 окупиће, на једном месту, све релевантне актере регионалног иновационог екосистема. Како би једна држава била иновативна и развијала нове технологије, неопходно је изградити стабилан и ефикасан иновациони екосистем. Конференција Innovation Talk 2018 ће допринети стварању повољног пословног и иновационог амбијента, нарочито кроз повезивање и отварање нових могућности сарадње између регионалних актера. У склопу конференције, одржаће се Министарски панел чији ће учесници бити регионални министри задужени за иновације, развој, науку, истраживања, привреду и друге сродне области.

Говорници ће у оквиру програма изложити своје дигиталне агенде, пројекте и примере међусобне сарадње, дајући на тај начин позитиван пример и подршку за даљи развој сарадње различитих група учесника иновационог екосистема на националном и међународном нивоу.

Учесници конференције, представници стартап, привредног, образовног и истраживачког екосистема, у оквиру тематских панела, биће упознати са најзначајнијим трендовима у области иновација и њиховим применама у привреди и друштву, са посебним освртом на њихов утицај на одржив раст и друштвено благостање.

Теме панела су: Паметни градови (Smart City)*, Индустрија 4.0, Технологије будућности и Сарадња корпорација и иновација.

Паралелно са панелима, а у сарадњи са Европским институтом за иновације и технологију (ЕИТ), биће одржан београдски догађај регионалног пројекта Meet&Match, односно business2business састанци представника перспективних српских стартап компанија и европских и домаћих корпорација, са циљем њиховог повезивања и подстицања сарадње ове две групе привредних учесника.

Уколико желите да присуствујете конференцији Innovation Talk 2018 потребно је да се пријавите путем апликационе форме.

Пријављенима путем линка обезбеђене су бесплатне котизације.

Видимо се на INNOVATION TALK 2018!

Програм конференције

Четвртак, 29. новембар 2018. године, Комбанк дворана, Београд

Отварање конференције
10.00 – 10.05 – Ненад Поповић, Министар за иновације и технолошки развој
10.05 – 10:10 – Mariya Gabriel, комесарка Европске комисије задужена за дигиталну економију и друштво

Key Note speaker
Martin Kern, Interim Director – European Institute of Innovation & Technology (EIT)

Панел: Иновације, поглед са Балкана

Иван Ракоњац, директор Фонда за иновациону делатност

Ненад Поповић – Министар за иновације и технолошки развој Републике Србије
Ciprian Ion Preda – Државни секретар у Министарству за истраживање и иновације Румуније
Ален Шеранић – Министар за науку и технологију Републике Српске

Моника Пејчић, Делта Холдинг
Коста Андрић, ИЦТ Хуб
Тијана Поповић, Марс

* Паметни градови (Smart City)
Године 2009, по први пут је број становника који живи у руралним и урбаним срединама изједначен. Већ данас, десет година касније, тај однос је 55% према 45% у корист урбаног становништва. Уједињене нације процењују да ће до 2050. године чак 70% људи живети у градовима. Одржива урбанизација је кључ одрживог развоја наше цивилизацје. Неопходан је нови циклус технолошких и друштвених иновација за паметне градове будућности.

На панелу чија је тема Smart City, панелисти ће говорити о томе на који начин употреба нових технологија омогућава одржива решења за проблеме урбане мобилности, логистике, производње, екологије, снабдевања енергијом и водом и других.