Letnja škola: “Integrated Mobility Challenges in Future Metropolitan Areas” – Amsterdam, 21-28.08.2018.

2018_Integrated-Mobility-Challenges_t

Rok za prijavu učešća je produžen do ponedeljka, 09. jula 2018.

AMS-Institute_logo

Interdisciplinarna letnja škola “Integrated Mobility Challenges in Future Metropolitan Areas”, Delft University of Technology (Holandija) sa terenskim radom u Amsterdamu, 21-28. avgust 2018.

Organizatori: The Amsterdam Institute for Advanced Metropolitan Solutions (AMS), Delft Deltas, Infrastructures & Mobility Initiative (DIMI), University of Paris-Est, ARENA Architectural Research Network, Delft University of Technology

Integrated Mobility Challenges in Future Metropolitan Areas ima za cilj da istraži interdisciplinarne pristupe za održivu urbanu integraciju železničkih/metro stanica u urbanim područjima i mrežama. Na glavnoj tački ukrštanja između pruge i grada, stanice su ključni elementi organizacije intermodalnog transporta, ali i katalizatori urbanih događaja. Koristeći Amsterdam (specifična studija slučaja će biti područje stanice Amsterdam Sloterdijk) kao lokaciju ispitivanja i projektovanja, polaznici će razmeniti i steći znanje o različitim pristupima i strategijama.

Svaki učesnik radionice ostvariće 3 ESPB boda.

Prijava:
Rok za prijavu je četvrtak, 21. jun 2018. ponedeljak, 09. jul 2018. Aplikacija treba da sadrži: puno ime i prezime, e-mail adresu, broj mobilnog telefona, univerzitet, fakultet, studijski program (uključujući polje discipline); CV i motivaciono pismo (najviše 100 reči). Aplikaciju i moguća pitanja poslati na adresu j.a.kuijper@tudelft.nl

Studenti Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Beogradu su oslobođeni plaćanja kotizacije za učešće u letnjoj školi, jer Arhitektonski fakultet pripada međunarodnoj istraživačkoj organizaciji ARENA (ARENA Architectural Research Network), predstavnik Anđelka Bnin-Bninski, asistent.

Prijavite se!

Za više informacija pogledati:

Integrated Mobility Challenges in Future Metropolitan Areas – Flyer Integrated Mobility Challenges in Future Metropolitan Areas – Program