Konferencija: Going Digital: Innovation in Art, Architecture, Science and Technology in Digital Era

Going_Digital_logo600x450

Međunarodna konferencija
Digitalno doba: Inovacije u umetnosti, arhitekturi, nauci i tehnologiji u savremenom životu – digitalnom dobu
06 – 08. jun 2018. godine
Galerija Žad, Muzej primenjene umetnosti, Beograd

Rok za predaju apstrakta: 02. mart 2018. godine na info@strand.rs

Tema konferencije je inovacija i kreativnost u digitalnom dobu, sa fokusom na umetnost, arhitekturu, tehnologiju i nauku, kao vodećim zagovornikom inovativnih promena.

Inovacija nije novost, niti privilegija digitalnog doba. Oduvek je bila prisutna u ljudskim naporima u rešavanju problema, boljem organizovanju zajednice, unapredenju kvaliteta života, efikasnijem radu, i tako dalje. Digitalno doba, međutim, dovelo je do, do sada, neviđenih i sveprisutnih mogućnosti inovacije u svim sferama života. U digitalnom dobu, možda više nego ikada ranije, postoji rastuća potreba za multidisciplinarnim pristupom u istraživanju o umetnosti, arhitekturi, nauci i tehnologiji, kao i u bavljenju izazovima savremenog društva. Tema konferencije nije usmerena samo na inovacije i kreativnosti u umetnosti i arhitekturi, već i u svim oblastima koje na kreativne i inovativne načine upotrebljavaju novomedijske tehnologije.

Poziv je upućen istraživačima i profesionalcima iz oblasti umetnosti (vizuelna, primenjena, novomedijska, biogenetska i transgenetska umetnost), arhitekture (zelena arhitektura, održiva arhitektura, digitalni arhitektonski dizajn, pametan enterijer), novomedijske tehnologije, fotografija, grafički dizajn, moda, advertajzing, itd.