Pod temom Osvetljenje u arhitektonskom nasleđu, Beogradski Svetlosni Detektivi organizuju šetnju sa ciljem da osmotre, detektuju, podele svoja zapažanja i prodiskutuju sadašnje stanje osvetljenja i svetlosni identitet zdanja arhitektonskog nasleđa u Beogradu, kako tradicionalnog, tako i savremenog. Rezultati šetnje će biti predstavljeni na Forumu Transnacionalnih svetlosnih detektiva koji će se održati u Kjotu od 07. do 11. juna 2017. godine.

Prva šetnja će obuhvatiti obilazak i rutu: Sava PromenadaBrankov mostKonak Kneginje LjubiceSaborna crkvaBeogradska tvrđava KalemegdanKula Nebojša.

Pozivamo studente i sve zaineteresovane za temu osvetljenja u arhitekturi da nam se pridruže u šetnji. Kako bi i samostalno dokumentovali rezultate šetnje, budite slobodni da ponesete svoje fotoaparate, ko je u mogućnosti.

Mesto okupljanja: Kulturni centar GRAD
Datum: sreda, 12. april 2017.
Trajanje šetnje: 18.00 – 21.00h

Prijavu sa osnovnim podacima i kontakt telefonom slati na: info@belgradeoflight.com
Prijava učešća je besplatna, a grupa je ograničena na 20 učesnika.