Под темом Осветљење у архитектонском наслеђу, Београдски Светлосни Детективи организују шетњу са циљем да осмотре, детектују, поделе своја запажања и продискутују садашње стање осветљења и светлосни идентитет здања архитектонског наслеђа у Београду, како традиционалног, тако и савременог. Резултати шетње ће бити представљени на Форуму Транснационалних светлосних детектива који ће се одржати у Кјоту од 07. до 11. јуна 2017. године.

Прва шетња ће обухватити обилазак и руту: Сава ПроменадаБранков мостКонак Кнегиње ЉубицеСаборна цркваБеоградска тврђава КалемегданКула Небојша.

Позивамо студенте и све заинетересоване за тему осветљења у архитектури да нам се придруже у шетњи. Како би и самостално документовали резултате шетње, будите слободни да понесете своје фотоапарате, ко је у могућности.

Место окупљања: Културни центар ГРАД
Датум: среда, 12. април 2017.
Трајање шетње: 18.00 – 21.00h

Пријаву са основним подацима и контакт телефоном слати на: info@belgradeoflight.com
Пријава учешћа је бесплатна, а група је ограничена на 20 учесника.

Повезани текстови:
Симпозијум: Београд светлости 07–14. октобар 2016.
Одржана радионица Светлосна герила
Радионица: Светлосна герила