KCB_Arh_u_kontekstu_top_o

Učestvuju: Vladimir Mitrović, moderator i Lazar Kuzmanov, arhitekta

Lazar-Kuzmanov

arh. Lazar Kuzmanov

Arhitekta Lazar Kuzmanov (Titel, 1968) jedan je od pripadnika sada već srednje generacije novosadskih umetnika koji su tokom protekle dve decenije napravili značajan iskorak u graditeljskoj praksi Novog Sada.

U razgovoru sa istoričarem umetnosti, kustosom Muzeja savremene umetnosti Vojvodine, Vladimirom Mitrovićem, arh. Kuzmanov će govoriti o svojoj odluci da se posveti arhitekturi, o vremenu beogradskih studija, svojim profesorima i kolegama. Takođe, Kuzmanov će predstaviti i svoja izabrana arhitektonska dela, a govoriće i o svojim iskustvima u urbanističkoj praksi, pokrajinskom sekretarijatu za urbanizam i arhitekturu. Biće reči i o aktuelnim problemima srpske arhitekture – organizovanju arhitekata, udruženjima, akutnim problemima nepoštovanja arhitektonske struke u Beogradu i Novom Sadu.

Stambena_zgrada_u_ulici_Vase_Stajica_04

Lazar Kuzmanov i Miljan Cvijetić ❘ Stambena zgrada u ulici Vase Stajića br. 8, Novi Sad, 2013. | Foto © Miljan Cvijetić