Sajam_stipendija_plakat_2016

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu organizovaće SAJAM STIPENDIJA u zgradi Rektorata 5. i 6. oktobra 2016.godine. Adresa: Univerzitet u Beogradu, Studentski trg 1, Beograd (Kapetan Mišino zdanje)

Pored državnih institucija, fondova i nevladinih organizacija, na sajmu učestvuju i kompanije, ambasade i ustanove koje dodeljuju stipendije studentima za studiranje i usavršavanje u zemlji i inostranstvu. Ove godine sajam će trajati dva dana i okupiti predstavnike preko 40 različitih institucija. Na jednom mestu biće dostupne informacije o različitim programima stipendija, potrebnoj dokumentaciji za aplikaciju, rokovima za podnošenje dokumentacije kao i kontakt osobama.

Prvog dana, 5.oktobra biće realizovan uvodni deo programa od 11 do 15 časova u Svečanoj sali Rektorata. Nakon svečanog otvaranja, publici će se predstaviti jedan broj institucija koji će kroz kraća predavanja upoznati publiku sa mogućnostima za mobilnost i stipendiranje studenata, nastavnika i istraživača Univerziteta u Beogradu, mogućnostima za karijerno informisanje i savetovanje po pitanju nastavka studija i tehnikama polaganja međunarodno priznatih ispita stranih jezika.

Drugog dana, u četvrtak, 6.oktobra od 10 do 16 časova, biće organizovan izlagački deo sajma u dvorištu Kapetan Mišinog zdanja i prateći program u Svečanoj sali gde će učesnici sajma moći da predstave svoje programe i daju savete i smernice studentima. Biće organizovano ukupno trideset informativno-konsultativnih sesija stipenditora i studenata i ukupno osamnaest prezentacija u okviru programa “15 saveta za 15 minuta”.

Organizacijom ove manifestacije imamo želju da podignemo nivo informisanosti studenata o mogućnostima nastavka studija u Srbiji i inostranstvu, uslovima koje bi trebalo da ispunjavaju da bi uspešno upisali željene studije, veštinama koje su im potrebne prilikom prijave, značaju proaktivnog stava, pravovremene informisanosti, celoživotnog učenja i mobilnosti.

Pozivaju se studenti i diplomirani studenti osnovnih, Master i strukovnih studija Univerziteta u Beogradu da posete Sajam stipendija. Ulaz je slobodan.

Realizaciju Sajma ove godine podržali su prijatelji manifestacije: Kompanije “Coca Cola Hellenic”, “Nordeus”, “Posh&Media”, Obrazovni centar “Equilibrio”, “Loreal Balkan”, “Nestle” i “Ernst & Young”.

PRVI DAN
Sreda, 5. oktobar 2016.
Svečana sala, drugi sprat

SVEČANO OTVARANJE u 11.00 časova
/ o značaju manifestacije govoriće rektor, prof. dr Vladimir Bumbaširević, prorektor prof. dr Ivanka Popović, predstavnici Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije

PREDAVANJA I PREZENTACIJE:

• 11.15 – 11.45 Mobilnost studenata, nastavnika i istraživača Univerziteta u Beogradu – Sektor za međuuniverzitetsku i međunarodnu saradnju Univerziteta u Beogradu
  • 11.45 – 12.00 Kako do stipendije Fonda za mlade talente? – Fond za mlade talente – Dositeja
  • 12.00 – 12.30 Mogućnosti za mobilnost u okviru programa Evropske komisije Erazmus +, Erazmus Mundus, CEEPUS – Fondacija Tempus – Erazmus + kancelarija
  • 12.30 – 12.45 Stipendiranje studenata kroz zadužbine i fondove Univerziteta u Beogradu – Zadužbine i fondovi Univerziteta u Beogradu
  • 12.45 – 13.00 Karijerno informisanje i savetovanje studenata o mogućnostima za nastavak studija – Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu
  • 13.00 – 15.00 Tehnike polaganja međunarodno priznatih ispita stranih jezika – Filološki fakultet, Univerzitet u Beogradu

KONSULTATIVNO-INFORMATIVNE SESIJE
Od 13.00 do 16.00 časova

• Sektor za međunarodnu i međuuniverzitetsku saradnju Univerziteta u Beogradu SALA 16, prvi sprat
• Zadužbine i fondacije Univerziteta u Beogradu
• SALA 16, prvi sprat
• Univerzitetski centar za razvoj karijere i savetovanje studenata
U prostoriji CZRK, ulaz iz dvorišta

Studenti će imati priliku da saznaju više o mogućnostima i podršci koja je dostupna studentima na Univerzitetu u Beogradu po pitanju mobilnosti, nagrađivanja izuzetnosti i karijernog vođenja i savetovanja.

DRUGI DAN
Četvrtak, 6. oktobar 2016.
Svečana sala

PRATEĆI PROGRAM SAJMA STIPENDIJA: “15 SAVETA ZA 15 MINUTA”
Od 10.00 do 16.00 časova

• 10.00 – 10.10 Uvodna prezentacija i predstavljanje programa Univerzitetski centar za razvoj karijere i savetovanje studenata