Lingvisticki-dizajn_01

Slika na koricama: „Blondi“, ulje na platnu 20×30 (G.Vuković-Nikolić) | Foto © M.Bulatović

Knjiga „Lingvistički dizajn“, autorke Gordane Vuković-Nikolić, delo je koje se bavi procesom uobličavanja jezika, njegovim kulturološkim i etničkim izvorima ukorenjenim u narodnom poimanju prirode, čoveka i njegovog socijalnog bića.

Pisano pripovedačkim postupkom, delo nam na izuzetno čitljiv način nudi saznanja o poreklu reči i pojmova, kao i same strukture jezika i to kroz manje više anegdotskih kazivanja. Time se jezik i njegovo uobličavanje postavljaju u jezgro bitisanja ljudi i naroda, njihovog bavljenja i zanimanja životnim prilikama i poslovima, kao osnove egzistencije.

Čitanje teksta je jednostavno i pristupačno svima koji žele da prošire svoja znanja iz oblasti lingvistike.

Iz svega rečenog smatram da je knjiga „Lingvistički dizajn“ vredno delo koje treba objaviti.

Iz recenzije dr Vladimira Maka, redovnog profesora Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Beogradu

Lingvisticki-dizajn_08

Foto © M.Bulatović
NASLOV: Lingvistički dizajn