Institut-za-ispitivanje-materijala_opt

Kolektiv_Logo120x120

BEOGRADSKI BRUTALIZAM / Galerija Kolektiv organizuje vođeni obilazak zgrade Instituta za ispitivanje materijala (Institut IMS, Bulevar vojvode Mišića 43, Beograd) u kojoj je prefabrikacija u IMS sistemu u sredu, 25. maja 2016. godine u 14.00 časova.

Nakon razgovora Beogradski Brutalizam: sistem IMS i centar za stanovanje – tehnologija, istraživanja i projektantska veština sa arhitektama Predragom Napijalom i Slobodanom Kovačevićem, koji je vodio arhitekta Goran Petrović, galerija Kolektiv Vas poziva na vođeni obilazak zgrade u kojoj je prefabrikacija u IMS sistemu započeta. Reprezentativni objekat u Bulevaru vojvode Mišića krije brojne laboratorije, ali i neke sasvim neočekivane prostore. Socrealizam i art-deko prepliću se u enterijeru, a sačuvani nameštaj, oprema i dokumentacija govore o dugoj i bogatoj istoriji Instituta. U kontekstu ambijenta, iz današnje perspektive, tura kroz veliku zgradu Instituta IMS može se najbliže opisati kao putovanje kroz nesnimljeni film Vesa Andersona (Wes Anderson).

Prijavite se za obilazak zgrade Instituta za ispitivanje materijala: