Београдски Брутализам: oбилазак зграде Института за испитивање материјала

Institut-za-ispitivanje-materijala_opt

Kolektiv_Logo120x120

БЕОГРАДСКИ БРУТАЛИЗАМ / Галерија Колектив организујe вођени обилазак зграде Института за испитивање материјала (Институт ИМС, Булевар војводе Мишића 43, Београд) у којој је префабрикација у ИМС систему у среду, 25. маја 2016. године у 14.00 часова.

Након разговора Београдски Брутализам: систем ИМС и центар за становање – технологија, истраживања и пројектантска вештина са архитектама Предрагом Напијалом и Слободаном Ковачевићем, који је водио архитекта Горан Петровић, галерија Колектив Вас позива на вођени обилазак зграде у којој је префабрикација у ИМС систему започета. Репрезентативни објекат у Булевару војводе Мишића крије бројне лабораторије, али и неке сасвим неочекиване просторе. Соцреализам и арт-деко преплићу се у ентеријеру, а сачувани намештај, опрема и документација говоре о дугој и богатој историји Института. У контексту амбијента, из данашње перспективе, тура кроз велику зграду Института ИМС може се најближе описати као путовање кроз неснимљени филм Веса Андерсона (Wes Anderson).

Пријавите се за обилазак зграде Института за испитивање материјала:

Повезани текстови:
Серија догађаја: Београдски Брутализам
Радионица: Илкин сан о столицама (Ilka’s Dream of Chairs)
Изложба: Поетика кутија – Mathias Klotz