Contemporary Imprints - FABRIXel

Kolektiv_Logo120x120

3M3 | Savremeni Otisci  – FABRIXel  (Contemporary Imprints – FABRIXel) je nova postavka u okviru 3M3 programa galerije Kolektiv, osmišljena kao izložba u tekućem programu Beogradski Brutalizam. Cilj izložbe je osvrt na prefabrikaciju i ponavljanje, u odnosu na savremeni trenutak.

U vizuelnom smislu, izložbom se istražuju mogućnosti koje nudi promena tačke posmatranja. U odnosu na urbani kontekst i poziciju 3M3 prozora, Departman za arhitekturu i urbanizam – Digitalne tehnike, dizajn i produkcija u arhitekturi i urbanizmu bave se svima nama poznatom arhitektonskom temom, prostorom i volumenom, suprotstavljajući providno i puno, prazno i sadržajno.

Autori izložbe: Centar za digitalni dizajn, Fakultet tehničkih nauka, Univerzitet u Novom Sadu