AUF_opt

Obaveštavamo zainteresovane da je u toku konkurs za stipendije programa “Eugen Ionescu” za pohađanje doktorskih i postdoktorskih studija u nekoj od visokoškolskih ustanova Rumunije. Program “Eugen Ionescu” daje mogućnost nastavnicima i istraživačima koji govore francuski jezik da urade svoje istraživačke projekte, nezavisno od toga kom naučnom polju pripadaju, u rumunskim obrazovnim institucijama, pod koordinacijom frankofonih vođa-istraživača.

Ovaj program uspostavila je 2007. god Vlada Rumunije i namenjen je stranim državljanima zainteresovanim za usavršavanje na francuskom jeziku u nekoj od rumunskih visokoškolskih ustanova, članica Agencije frankofonih univerziteta (Agence universitaire de la Francophonie).

Stipendija pokriva sledeće troškove:

• mesečna nadoknada: 1000€ za postdoktorante, 800€ za doktorante
  • jednokratni bonus od 300€
  • jedna povratna avionska karta
  • zdravstveno osiguranje
  • nadoknada troškova za laboratorijske materijale (ovaj deo dodeljuje se univerzitetu na kome se studije pohađaju)

Konkurs je otvoren za kandidate sa znanjem francuskog jezika i to: doktorante mlađe od 40 godina i postdoktorante mlađe od 47 godina.

Kandidati iz Srbije imaju visok prioritet u ovom programu. Rumunski univerziteti omogućavaju pristup univerzitetskom stanovanju po povoljnim cenama.

Rok za prijavu: 17. januar 2016. godine
Period trajanja stipendije: 3 do 6 meseci (od februara 2016. godine)
Univerziteti uključeni u program: 26 partnerskih univerziteta u Rumuniji
Kontakt adresa: bourses.ei@auf.org