AUF_opt

Обавештавамо заинтересоване да је у току конкурс за стипендије програма “Eugen Ionescu” за похађање докторских и постдокторских студија у некој од високошколских установа Румуније. Програм “Eugen Ionescu” даје могућност наставницима и истраживачима који говоре француски језик да ураде своје истраживачке пројекте, независно од тога ком научном пољу припадају, у румунским образовним институцијама, под координацијом франкофоних вођа-истраживача.

Овај програм успоставила је 2007. год Влада Румуније и намењен је страним држављанима заинтересованим за усавршавање на француском језику у некој од румунских високошколских установа, чланица Агенције франкофоних универзитета (Agence universitaire de la Francophonie).

Стипендија покрива следеће трошкове:

• месечна надокнада: 1000€ за постдокторанте, 800€ за докторанте
  • једнократни бонус од 300€
  • једна повратна авионска карта
  • здравствено осигурање
  • надокнада трошкова за лабораторијске материјале (овај део додељује се универзитету на коме се студије похађају)

Конкурс је отворен за кандидате са знањем француског језика и то: докторанте млађе од 40 година и постдокторанте млађе од 47 година.

Кандидати из Србије имају висок приоритет у овом програму. Румунски универзитети омогућавају приступ универзитетском становању по повољним ценама.

Рок за пријаву: 17. јануар 2016. године
Период трајања стипендије: 3 до 6 месеци (од фебруара 2016. године)
Универзитети укључени у програм: 26 партнерских универзитета у Румунији
Контакт адреса: bourses.ei@auf.org