2015_Putujuci_studentski_sajam

Studentski sajam

Pozivamo Vas na događaj

Putujući studentski sajam i početak kampanje za dodelu stipendija za univerzitetsku godinu 2016 – 2017. godinu
U sredu, 04. novembra 2015. godine od 10.00 do 18.00 časova
Rektorat Univerziteta u Beogradu, Studentski trg 1, Beograd

U saradnji sa Campus France, francuskom agencijom koja se bavi promocijom francuskog visokog školstva, Francuski instituti iz Srbije, Bugarske, Makedonije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore organizuju sedmi Putujući studentski sajam “Balkansku turneju 2015. godine”.

I ove godine sajam se održava u Beogradu sa ciljem da pomogne srpskim studentima i omogući im da dobiju sve korisne informacije o studijama u Francuskoj kao i o frankofonim studijskim programima na Balkanu. Sajam će, u holu Rektorata Univerziteta u Beogradu, okupiti predstavnike francuskih univerziteta, rukovodioce frankofonih studijskih programa u Srbiji i na Balkanu kao i sve važne univerzitetske aktere iz svih zemalja domaćina.

Studenti mogu da prisustvuju i tematskim predavanjima o mogućim studijskim programima iz sledećih oblasti: tehničkih i primenjenih nauka, ekonomije i menadžmenta, društvenih i humanističkih nauka i francuskog jezika, političkih nauka i prava.

Tim povodom Ambasada Francuske i Francuski institut u Srbiji pokreću novu kampanju za dodelu stipendija za univerzitetsku 2016/2017. godinu.

Iskoristite ovu važnu priliku da biste se dobro pripremili za univerzitetsku 2016/2017. godinu i dođite da se informišite o mogućnostima finansiranja vaših studija u Francuskoj.

Pogledajte program Putujućeg studentskog sajma 2015:

PROGRAM PUTUJUĆEG STUDENTSKOG SAJMA 2015.
10:00 Otvaranje štandova
11:30 Prezentacija portala Infostud i mogućnosti studiranja
11:45 Prezentacija stipendija “Dositeja”
12:00 Evropski program Erasmus +
Mogućnosti za mobilnost studenata i profesora
12:15 Prezentacija različitih programa finansiranja
Frankofone univerzitetske agencije
12:45 Kako otići na studije u Francusku?
Mogućnosti studiranja, procedure i finansiranje
TEMATSKE PREZENTACIJE O STUDIJSKIM PROGRAMIMA U FRANCUSKOJ I U REGIONU
13:00-14:30 Tehničke i primenjene nauke