2015_Kolektiv_MathiasKlotz_o
Casa Klotz, Tongoj, Čile | Foto © Roland Halbe

Pozivamo Vas na svečano otvaranje izložbe:

Poetika kutija – Mathias Klotz

Galerija Kolektiv, Karađorđeva ulica 53, Beograd
09. oktobar 2015.godine u 20.00 časova.

Galerija Kolektiv u saradnji sa časopisom Oris predstavlja izložbu čileanskog arhitekte Mathias Klotza. Mathias Klotz je jedan od najpoznatijih i najuticajnijih predstavnika čileanske arhitekture. Ukorenjeni na geografskim posebnostima rodnog Čilea, područja koje je zbog svoje izolovanosti i slabog arhitektonskog nasleđa omogućilo mlađoj generaciji arhitekata da razvije sopstveni jezik utemeljen na tehničkim graditeljskim premisama u okviru ekonomskog preporoda Čilea posle svrgavanja Pinočeovog režima, ali najpre nastali iz intenzivnih istraživanja potreba korisnika, njegovi projekti skladan su primer komunikacije čoveka, kulture i prirode. Gradio je u Čileu, Argentini, Urugvaju, Španiji, Kini i Libanu i dobitnik je brojnih nagrada.

Izložba je otvorena do 30. oktobra 2015. godine, a ulaz je slobodan.

Kolektiv_Logo120x120

Galerija Kolektiv je nov izložbeni prostor u Karađorđevoj ulici 53, u Beogradu, posvećen podsticanju razvoja savremene arhitekture. Identitet galerije oblikuje se izložbama koje tematski obuhvataju ili dotiču arhitekturu, kao i saradnjom sa internacionalnim organizacijama i izložbama sličnog karaktera.

Povezan tekst:
Izložba Kohki Hiranuma Architects: Struktura misli