2015_Dani_Orisa
ORIS_logo

Kao i poslednjih 14 godina, u mesecu oktobru ove godine u Zagrebu održaće se simpozijum arhitekata – Dani Orisa 15. Datumi ovogodišnjih Dana Orisa su 17. i 18. oktobar, a simpozijum će se tradicionalno održati u Dvorani Lisinski.

Dani Orisa međunarodni su arhitektonski simpozijum u organizaciji Oris Kuće arhitekture, nastao nakon početnih uspeha časopisa Oris koji kontinuirano izlazi već šesnaestu godinu kao dvomesečnik te do sada broji 93 izdanja. Organizuje se od 2001. godine kao dvodnevno događanje s predavanjima istaknutih stranih i lokalnih arhitekata. Izbor predavača i njihov odaziv rezultat je međunarodnog ugleda časopisa te mreže suradnika i autora koju je Oris tokom godina izgradio.

2015_Dani_Orisa_BarozziVeiga

Barozzi/Veiga – arhitektonski studio sa sedištem u Madridu posvećen arhitekturi i urbanizmu, dobitnici Mies van der Rohe nagrade 2015.

2015_Dani_Orisa_Fujimori

Terunobu Fujimori – japanski arhitekta, arhitektonski istoričar i profesor, predstavnik Japana na Venecijanskom bijenalu; stvara arhitekturu koja odgovara iskonskim instinktima te pruža toplinu i zaštitu.

2015_Dani_Orisa_Glazar

Tadej Glažar – arhitekta graditelj s velikim pedagoškim iskustvom, vanredni profesor na Arhitektonskom fakultetu u Ljubljani.

2015_Dani_Orisa_SanchezGarcia

José María Sánchez García – vodeći arhitekta španske mlade generacije, vanredni profesor na Politehničkom univerzitetu u Madridu (ETSAM).

2015_Dani_Orisa_SPEECH

SPEECH – jedan od najpoznatijih arhitektonskih biroa u Rusiji čiji su projekti poznati po spoju modernog arhitektonskog jezika i obzirnog pristupa krajoliku i urbanom krajoliku.

2015_Dani_Orisa_Kozelj

Janez Koželj – slovenski arhitekta i strateg urbanističkog razvoja Ljubljane za koji je dobio veliki broj nagrada, redovni profesor na Arhitektonskom fakultetu u Ljubljani.

Na Danima Orisa do sada su predavali istaknuti svetski arhitekti, dobitnici najvećih arhitektonskih nagrada i priznanja, poput: Alvara Size, Kenga Kume, Shigerua Bana, Alberta Campo Baeze, Juhanija Pallasme, Petera Zumthora, Mansilla + Tuñon, Adama Carusa, Davida Adjayea, Stevena Holla, Fumihika Makija, Eduarda Souto de Moure, Kazuye Sejime, Wiela Aretsa, Hermana Hertzbergera, Hrvoja Njirića… i mnogih drugih arhitekata i dizajnera – njih do sada preko 200.

Kao i svake godine, cilj nam je našoj vernoj publici pružiti priliku da čuje neke od najpoznatijih i najuspešnijih svetskih arhitekata, ali i predstaviti uspešna imena arhitektonske scene.

Vidimo se na Danima Orisa!

Dani Orisa 2014.

Informacije i prodaja ulaznica

Informacije i prodaja ulaznica:
Oris d.o.o., Kralja Držislava 3, HR-10 000 Zagreb
Kontakt osoba: Maja Demšar Branković