NOA_FLYER_o

Konkurs

Arquideas poziva studente i mlade stručnjake iz oblasti arhitekture da se prijave na konkurs NOA South America 2014.

Naziv konkursa je Opservatorija prirode Amazonije (Nature Observatory of Amazonia – NOA). Cilj konkursa je stvaranje ideja za formiranje centra gde će se ekosistem Amazona proučavati i posmatrati u prirodnom okruženju.

Nagrade

Biće dodeljene sledeće nagrade za predloge koji najbolje ispunjavaju uslove konkursa:

1. nagrada
3750 evra + publikovanje u “Plataforma Arquitectura” + publikovanje u “Future Arquitecturas“ + publikovanje u časopisu “ARQ” + digitalno objavljivanje u “Pedacicos Arquitectonicos” + digitalno objavljivanje u “Taller al Cubo” + besplatna digitalna pretplata na “AV Proyectos” (6 brojeva) + besplatna pretplata na “Tectonica-online”.
Pobednik ili osoba koja predstavlja pobednički tim biće u žiriju narednog konkursa.

2. nagrada
1500 evra + publikovanje u “Plataforma Arquitectura” + publikovanje u “Future Arquitecturas“ + publikovanje u časopisu “ARQ” + digitalno objavljivanje u “Pedacicos Arquitectonicos” + digitalno objavljivanje u “Taller al Cubo” + besplatna digitalna pretplata na “AV Proyectos” (6 brojeva) + besplatna pretplata na “Tectonica-online”.

3. nagrada
625 evra + publikovanje u “Plataforma Arquitectura” + publikovanje u “Future Arquitecturas“ + publikovanje u časopisu “ARQ” + digitalno objavljivanje u “Pedacicos Arquitectonicos” + digitalno objavljivanje u “Taller al Cubo” + besplatna digitalna pretplata na “AV Proyectos” (6 brojeva) + besplatna pretplata na “Tectonica-online”.

Arquideas specijalna nagrada
500 evra za predlog sa najviše glasova.

Pohvale
Do 5 pohvala biće dodeljeno najinteresantnijim predlozima u pogledu arhitektonskog kvaliteta (predlozi koji nisu primili ni jednu od prve tri nagrade), a dobiće sledeće nagrade:
publikovanje u “Future Arquitecturas“ + publikovanje u časopisu “ARQ” + digitalno objavljivanje u “Pedacicos Arquitectonicos” + digitalno objavljivanje u “Taller al Cubo” + besplatna pretplata na “Tectonica-online”.

Kotizacija i prijava

Kotizacija iznosi 75 evra za prijavu pojedinaca i 100 evra za prijavu tima (od 2 do 4 člana).

Prijava je do 13.06.2014.
Krajnji rok za predaju radova je 01.07.2014.
Odluka žirija i objava rezultata biće 31.07.2014.
Nakon toga uslediće period javnog glasanja od 10.08. do 09.09.2014.

Više informacija

NOA 2014: Raspis konkursa NOA 2014: Poster

Više informacija u vezi sa konkursom i podloge možete pronaći na sledećem linku: