Poplava, Obrenovac, maj 2014. ❘ Foto: Nebojša Glišić, alumni

Grb_IKS

Učešće Inženjerske komore Srbije u sanaciji štete nastale usled poplava i klizišta u Republici Srbiji i Republici Srpskoj

Objavljeno na vebsajtu Inženjerske komore Srbije: 21.05.2014.

Povodom vanredne situacije u Republici Srbiji i Republici Srpskoj, prouzrokovane poplavama i pojavom klizišta, Inženjerska komora Srbije je formirala Koordinaciono telo, u čiji sastav su imenovani svi članovi Upravnog odbora, koje će na zahtev državnih institucija za pružanje stručne pomoći u otklanjanju posledica nastalih na objektima i zemljištu, u svim regionalnim centrima formirati stručne timove sastavljene od inženjera različitih struka, radi pomoći državnim organima u sanaciji nastale štete.

Učešće Komore u sanaciji nastale štete, podrazumeva uključivanje članova Komore svih struka, spremnih da učestvuju u pružanju pomoći ugroženim područjima, bez potraživanja novčane naknade za pružene usluge i izvršene radove.

Učesnicima projekta je obezbeđena naknada putnih troškova i ishrane.

Prijava i evidentiranje zainteresovanih članova Komore, koji su spremni da volonterski budu uključeni u rad timova Komore zaduženih za pružanje pomoći u saniranju nastale štete u domenu:

• Učešća u radu stručnih timova za procenu nastale štete na objektima;
  • Konsultantskih usluga;
  • Izrade projektne dokumentacije i vršenja tehničke kontrole;
  • Izvođenja radova;
  • Nadzora nad izvođenjem radova i dr.

vrši se putem obrasca upitnika, koji možete preuzeti ovde.

Prijave poslati u što kraćem roku.

Popunjene obrasce potrebno je dostaviti Inženjerskoj komori Srbije putem e-pošte: pomocpoplave@ingkomora.rs (može i lično ili putem pošte na adresu Bulevar vojvode Mišića 37/II, Beograd).

Kontakt osoba za bliže informacije je Slađana Janković, dipl.pravnik, telefon: 011/655-7441, e-pošta: sladjana.jankovic@ingkomora.rs.