bauhaus_plakat

Rezultati studentskog konkursa

Desau Institut za arhitekturu, Anhalt Univerziteta (DIA) u saradnji sa Arhitektonskim fakultetom, Univerziteta u Beogradu raspisao je prvi put ove godine konkurs za studente III godine Osnovnih akademskih studija Arhitektura (OASA) Arhitektonskog fakulteta u Beogradu, u kome je od studenta traženo da predstave svoju viziju Bauhaus paviljona 2019. godine u Beogradu, u povodu stogodišnjece Bauhaus manifesta Valter Gropius-a.

Na konkurs je, do 17. marta 2014, pristiglo ukupno 16 radova. Žiri u sastavu prof. Alfred Jakobi (Prof. Alfred Jacoby), Direktor DIA, Prof. Jasper de Haan, DIA i docent mr Ivan Kucina, FABU zasedao je 20. marta 2014. i nagradio osam radova. Dva prvonagrađena rada dobila su stipendiju u vidu dvogodišnje školarine za DIA master studije u Desau. Treća nagrada je stipendija za tri semestra DIA master studija, a četvrta nagrada stipendija za dva semestra DIA master studija. Četiri posebno pohvaljena rada nagrađeni su direktnim prijemom na DIA master studije i mogućnošću da zamene mesta sa bilo kojim nagrađenim radom, u slučaju da neki od studenata ne može da prihvati nagradu.

U nastavku prikazujemo nagrađene radove:

I nagrada (stipendija za dvogodišnje master studije na Desau Institutu za arhitekturu, Anhalt Univerziteta u Desau)

Bojana Bjelić

Bojana Bjelić_04
Bojana Bjelić_05

Petar Petričević

01_petar-petricevic_detalj

III nagrada (stipendija za tri semestra master studija na Desau Institutu za arhitekturu, Anhalt Univerziteta u Desau)

Đorđe Zdravković

03_Djordje-Zdravkovic_detalj

IV nagrada (stipendija za dva semestra master studija na Desau Institutu za arhitekturu, Anhalt Univerziteta u Desau)

Maja Udilović