Резултати студентског конкурса: Баухаус павиљон у Београду 2019. године

bauhaus_plakat

Резултати студентског конкурса

Десау Институт за архитектуру, Анхалт Универзитета (ДИА) у сарадњи са Архитектонским факултетом, Универзитета у Београду расписао је први пут ове године конкурс за студенте III године Основних академских студија Архитектура (ОАСА) Архитектонског факултета у Београду, у коме је од студента тражено да представе своју визију Баухаус павиљона 2019. године у Београду, у поводу стогодишњеце Баухаус манифеста Валтер Гропиус-а.

На конкурс је, до 17. марта 2014, пристигло укупно 16 радова. Жири у саставу проф. Алфред Јакоби (Prof. Alfred Jacoby), Директор ДИА, Проф. Јаспер де Хаан, ДИА и доцент мр Иван Куцина, ФАБУ заседао је 20. марта 2014. и наградио осам радова. Два првонаграђена рада добила су стипендију у виду двогодишње школарине за ДИА мастер студије у Десау. Трећа награда је стипендија за три семестра ДИА мастер студија, а четврта награда стипендија за два семестра ДИА мастер студија. Четири посебно похваљена рада награђени су директним пријемом на ДИА мастер студије и могућношћу да замене места са било којим награђеним радом, у случају да неки од студената не може да прихвати награду.

У наставку приказујемо награђене радове:

I награда (стипендија за двогодишње мастер студије на Десау Институту за архитектуру, Анхалт Универзитета у Десау)

Бојана Бјелић

Bojana Bjelić_04
Bojana Bjelić_05

Петар Петричевић

01_petar-petricevic_detalj

III награда (стипендија за три семестра мастер студија на Десау Институту за архитектуру, Анхалт Универзитета у Десау)

Ђорђе Здравковић

03_Djordje-Zdravkovic_detalj

IV награда (стипендија за два семестра мастер студија на Десау Институту за архитектуру, Анхалт Универзитета у Десау)

Маја Удиловић