Nagrade i priznanja

Mass_Housing_o

Studenti II godine Master programa Integralni urbanizam učestvovali su na međunarodnom globalnom konkursu “URBAN REVITALIZATION OF MASS HOUSING”, u organizaciji UN Habitat-a, sa radovima na predmetu Integralni projekat 2, pod mentorstvom doc. dr Ksenije Lalović, asist. dr Ane Perić i istraživača saradnika dipl.inž.arh. Višnje Sretović Brković.

U konkurenciji od 97 timova iz 37 zemalja, studenti II godine Master programa Integralni urbanizam osvojili su prva tri mesta na nacionalnom nivou i prva tri mesta na regionalnom nivou (Region – Zemlje u tranziciji). Prvonagrađeni rad ušao je u finale među 6 najboljih na globalnom nivou i dobio otkupnu nagradu uz priliku da prezentuje svoj rad, dok su svi ostali radovi prikazani tokom konferencije na Svetskom urbanom forumu u Kolumbiji, 11. aprila 2014. godine.

Nagrađeni radovi

Prvo regionalno mesto i otkup na globalnom nivou:
Nađa Beretić, Aleksandra Đorđević, sa radom Evoking Memories.

Drugo regionalno mesto:
Biljana Grujičić, Aleksandar Grujičić, Ana Kanlić, Ksenija Vulićević, Katarina Penonić, Miloš Radonjić, sa radom Social Capital Increase for Better Places.

Treće regionalno mesto:
Stanislava Urošević, Marija Pecić, Sara Milićević, Carlos Gonzalez Moreno, sa radom Shaping the Neighborhood.

Više informacija o konkursu

Više informacija o konkursu i radovima možete naći na adresi: