Serija događaja: 8 radionica + konferencija + panel diskusije

BELGRADE.SCAPES:LAB
Trajanje: 4-8. april 2014.

Rok za prijavu: 20. mart 2014.

U okviru saradnje udruženja IDNet-a iz Novog Sada i Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta u Kulturnom centru Beograda će od 04. do 08. aprila 2014. godine biti održan prvi BELGRADE.SCAPES:LAB, pod nazivom “BIG PROJECTS“.

Prezentacija ovog događaja biće organizovana u utorak, 11.03.2014. godine u 19 časova u amfiteatru Fakulteta.

BELGRADE.SCAPES:LAB / BIG PROJECTS formiran je kao kolaborativna platforma istraživanja, namenjena analizi i adresiranju aktuelnosti i pozicija u beogradskim Velikim planovima i transformacijama. Program teži da razloži velike izazove kroz radionice, komparativnu analizu, gostujuća predavanja i čitanje sa relevantnom argumentacijom, bez izložbi radi izložbi i okupljanja radi okupljanja.

Definisaćemo, analizirati, angažovati i interpretirati.

Prijavljivanje

Više o celoj inicijativi na: belgradescapeslab.blogspot.com
Prijave na: LINK (broj mesta je ograničen + rok za prijavu: 20.03.2014.)

Program

Predstavljanje inovativnih metodologija i radionica pod mentorstvom relevantnih eksperata iz Beograda, Bazela, Ciriha i Pariza umrežiće akademske radnike, autore, nezavisne istraživače, studente i mlade kolege u oblastima arhitekture i urbanog planiranja kroz nekoliko akcija u 4 dana i to:

8 radionica:

1. Arena dogovora: Stvaranje društvenog konsenzusa / Marija Maruna
  2. Nesvesni Beograd – Grad-Arhiv velikih ideja / Vesna Jovanović i Iva Čukić
  3. Odbijeno prostranstvo / Milica Leković, Marko Macura i Haris Piplas + Snežana Timotijević
  4. Beogradski HighLine / Ana Nikezić, Dragan Marković i Nataša Janković
  5. Beogradska gozba / Nicolas Ziesel, Daša Spasojević i Predrag Milić
  6. Između Razmera / Dragan Marinčić i Goran Govedarica
  7. Izgubljeni u vibraciji / Vladimir Radinović
  8. S XL / Radionica kandidovana od strane SCAPES:LAB studenata / konkurs i dalje traje

Konferencija:

Konferencija o Velikim projektima i transformacijama:

Diskusije:

Panel diskusije sa predstavljanjem rezultata radionica i dobijenih uvida.
U program panela biće uključeni i drugi eksperti i saradnici radi objektivnijeg čitanja i interdisciplinarne artikulacije rezultata svake pojedinačne radionice. Dobijeni materijal biće priređen u formi publikacije i veb portala za dalji rast.